1. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie festynu rodzinnego i święta patronalnego naszej parafii ku czci św. Jana Chrzciciela.
  2. Dzisiaj o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św. ich dzieci, o godz. 18.30 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po Mszy św. wieczornej Wieczór Chwały ze św. Janem Chrzcicielem – Patronem Parafii. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia Boga.
  3. We wtorek zapraszamy na Mszę św. konwentualną  za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowaną przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową o godz. 19.00. Intencje można składać w zakrystii do rozpoczęcia Mszy św. Pamiętajmy w modlitwach o najbliższych.
  4. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w czwartek 29 czerwca. O. Piotr – Rektor naszej wspólnoty w tym dniu obchodzi swoje imieniny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o solenizancie i wszystkich noszących to imię. Msze św. o godz.: 7.00, 8.00 i 19.00. Ofiary, składane na tacę, zostaną przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. 
  5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I sobotę miesiąca: Msza św. o godz. 8.00 ku czci Niepokalanego Serca Maryi oraz po Mszy św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi i medytacja. 
  6. W przyszłą niedzielę, 2 lipca, z racji I niedzieli miesiąca, taca będzie przeznaczona na prowadzone obecnie inwestycje w parafii: trwają pracę konserwacji ścian i balustrad. Częściowo ściany wymagały skucia tynków, aby je wysuszyć i położyć tynki renowacyjne i oddychające. Prosimy o modlitwę, aby Bóg błogosławił wszystkie podejmowane prace w świątyni.  Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii. 
  7. Przymierzam się również do instalacji innowacyjnego, energooszczędnego systemu ogrzewania kościoła. To długo oczekiwana przez nas wszystkich inwestycja służąca wspólnemu dobru. Dla realizacji tego przedsięwzięcia potrzebujemy wsparcia finansowego. Dlatego na ten cel, przez całe wakacje po każdej niedzielnej Mszy św., będziemy zbierać ofiary do puszek przed kościołem. Dziękujemy za dar serca i modlitwę.
  8. Rozpoczęły się wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Nie zapominajmy o spotykaniu się z Jezusem na modlitwie i coniedzielnej Mszy św. Wszystkim życzymy błogosławionych wakacji. Prosimy jednocześnie, by szanować miejsce modlitwy – kościół – także poprzez właściwy strój. Pamiętajmy o wyłączeniu telefonów komórkowych na czas Świętej Liturgii.  
  9. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.30. 
  10. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, Żywe Słowo, wiele ciekawych książek, zawieszki zapachowe dla kierowców, breloki z wizerunkiem św. Krzysztofa, różańce. Są do nabycia również oryginalne magnesy pamiątkowe z św. Janem Chrzcicielem oraz poświęcony miód św. Jana Chrzciciela.
  11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Irenę Czyżewską, śp. Marka Miękus. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…