1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpocznie kolejny Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. 
  2. Również dzisiaj o godz. 18.00 odbędzie się katecheza chrzcielna rodziców i chrzestnych, którzy planują w najbliższym czasie chrzest św. dzieci. 
  3. Msza św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Intencje już można składać w zakrystii. 
  4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym: “Tchnienie Ojca” zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie w czwartek po Mszy Świętej wieczornej. W tym dniu wspominamy św. Katarzynę Sieneńską – Patronkę Europy.
  5. Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika przypada w sobotę 1 maja. W naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.30 do 12.30 i od 15.00 do 19.00. W ramach adoracji o godz. 12.00 – różaniec w intencji naszej Ojczyzny, o 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy wszystkich do modlitewnego trwania przed Jezusem Eucharystycznym. Jest to również
   I sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu rozpoczniemy tegoroczne nabożeństwa majowe, które odbywać się będą każdego dnia o godz. 18.30.  
  6. W przyszłą niedzielę, 2 maja Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii. Dziękujemy za okazane wsparcie finansowe, które przeznaczamy na kolejny etap konserwacji głównego ołtarza i prezbiterium. 
  7. Katechezy dla narzeczonych, którzy planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, rozpoczną  się w naszej parafii w sobotę, 8 maja br. o godz. 18.00 w salce klasztornej. Zapraszamy zainteresowanych. 
  8. W dniach od 1 maja do 13 listopada br. podejmujemy peregrynację obrazu św. Józefa w dekanatach diecezji legnickiej. W naszym dekanacie peregrynacja obrazu św. Józefa odbędzie się w dniach od 5 do 12 czerwca br. w kościele pw. św. Erazma i św. Pankracego. Zapraszamy do udziału we wspólnotowej modlitwie całego dekanatu. 
  9. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, „Żywe Słowo”, różańce parafialne i wiele ciekawych książek. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.
  10. W dniach od 4 do 6 czerwca 2021 r. planujemy trzy dniową pielgrzymkę do Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej. Niech ona będzie wyrazem naszej wdzięczności Bogu za dar relikwii krwi 1 st. św. Jana Pawła II. Szczegóły i zapisy u o. Grzegorza.
  11. Kardynał Kazimierz Nycz poinformował, że „Ojciec Święty Franciszek zadecydował, iż uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie, o godzinie 12.00.
  12. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp. Janinę Czepil, śp. Czesława Wykę, śp. Jerzego Pielińskiego, śp. Irenę Maląg, śp. Jana Kuźmę, śp. Krzysztofa Rasała, śp. Alojzego Pregiela. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…