1. Dzisiaj przypada Niedziela „Ad gentes” – dzień szczególnej modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami i misjonarkami, głoszącymi Jezusa Chrystusa na różnych kontynentach. Niech nasza modlitwa im towarzyszy, a Bóg niech ich wspiera swoim błogosławieństwem.
 2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 18.00. 
 3. We wtorek Msza Św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza z intencją zbiorową celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną o godz. 19.00. Intencje można składać do rozpoczęcia Mszy Świętej w zakrystii. Po Mszy św. zapraszamy kuracjuszy na spotkanie duszpasterskie do salki klasztornej.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej, wspólnota Odnowy w Duchu Świętym: “Tchnienie Ojca” zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie.
 5. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. 
 6. W czasie Wielkiego Postu korzystajmy z nabożeństw okresowych:
  Droga Krzyżowa w każdy piątek:
  o godz. 8.30 i 18.00 – dla dorosłych, o godz. 17.15 – dla dzieci oraz o godz. 19.40 dla młodzieży.
  Gorzkie Żale w każdą niedziele o godz. 18.00. 
 7. W tym tygodniu przypada:  I piątek miesiąca: Chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną odwiedzimy zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami oraz I sobota miesiąca z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy Św. o godz. 8.00.
 8. W ramach obchodów „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych” „UKS Pankracy” zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim wydarzeniu pn.: „Bieg Tropem Wilczym”, który odbędzie się w Parku Norweskim w Cieplicach, w niedzielę 3 marca. Start na dystansie wyczynowym: 5 km o godz. 14:00, a na symbolicznym dystansie: 1963 m o godz. 15:00. Zapraszamy młodszych i starszych oraz całe rodziny! Szczegóły nt. zapisów można znaleźć na stronie internetowej szkoły katolickiej.
 9. W przyszłą niedzielę, Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców, wspierających prace inwestycyjne w naszej parafii. Taca będzie przeznaczona na prace związane z kolejnym etapem renowacji ścian i balustrad na chórze. Dziękujemy za dar serca. 
 10. Katolicka Szkoła Podstawowa u św. Pankracego zaprasza na „Dzień otwartych drzwi”, który odbędzie się w środę 28 lutego o godz. 17, w budynku przy ul. PCK 23 (obok nowego kościoła w Cieplicach). Polecamy szkołę, która dobrze uczy i wychowuje.
 11. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, „Żywe Słowo” na miesiąc marzec i kwiecień, książki, kawa zakonna św. Józefa Kalasancjusza oraz świece „Paschaliki”. 
 12. Na środku kościoła na stoliku wyłożone są krzyżyki z drzewa oliwnego ręcznie zrobione przez chrześcijan z Betlejem. Jak wiemy sytuacja materialna mieszkańców Ziemi Świętej, a szczególnie chrześcijan jest dramatyczna. Wojna, mały ruch turystyczny jest przyczyną wzrastającego ubóstwa. Przewodnicy przekazali nam informację, że dzieci, rodziny dla zaspokojenia głodu jedzą karmę dla psów. Nabycie takiego krzyżyka i złożenie daru serca jest konkretną pomocą dla rodzin katolickich z Betlejem. Bóg zapłać.
 13. Prezydent Jeleniej Góry zaprasza na spotkanie mieszkańców Cieplic w dniu 27 lutego we wtorek o godz. 17.00 w Pałacu Schaffgotschów – obecna Politechnika. 
 14. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Mariolę Pietraszkiewicz, śp. Zofię Ometiuch. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…