1. Dzisiejsza, IV niedziela Adwentu, to także Wigilia Narodzenia Pańskiego (nie będzie Mszy św. o godz. 19.00). Zachęcamy, by przeżywać ją według tradycji katolickiej. Tradycyjnie, o północy, (w Goduszynie o 22.00) uroczysta Msza św., zwana Pasterką – sprawowana w intencji wszystkich naszych Parafian. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Taca z Pasterki zostanie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia w naszej Diecezji. W Dzień Bożego Narodzenia, 25 grudnia – Msze św. jak w niedzielę.
 2. We wtorek, 26 grudnia, Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. – jak w każdą niedzielę. Wyjątkowo w tym dniu (a nie w ostatnią niedzielę miesiąca) – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem św. ich dzieci.
 3. Przeżywając oktawę Bożego Narodzenia, w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić Święta:
  w środę – św. Jana Apostoła i Ewangelisty,
  – w czwartek –
  Świętych Młodzianków, męczenników. W tym dniu wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Tchnienie Ojca”, zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej. 
 4. W przyszłą niedzielę, 31 stycznia przypada Święto Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich dla małżonków, żyjących w związkach sakramentalnych.
 5. Ostatni dzień 2023 r. przypada w przyszłą niedzielę. Przeżyjmy go w duchu wdzięczności Bogu za otrzymane od Niego łaski i wszelkie dobro. Od godz. 18.00 – okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym o godz. 18.30. Po nabożeństwie o godz. 19.00 – uroczysta Msza św. celebrowana na zakończenie Starego Roku. Natomiast Nowy Rok 2024 pragniemy przywitać adorując Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 23.00 i uwieńczyć modlitwę uroczystą Mszą Świętą o godz. 24.00, prosząc Dobrego Boga o obfite błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, dla Cieplic, dla naszych rodzin i całej parafii. Serdecznie zapraszamy!
 6. Od nowego roku kalendarzowego nastąpi zmiana niedzielnego porządku Mszy Św. Celebracja Eucharystii będzie o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (z udziałem dzieci) i o 19.00. Natomiast w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza w Goduszynie o godz. 9.00. 
 7. Tradycyjną wizytę duszpasterską rozpoczniemy 2 stycznia 2024 r. Kapłani naszej Parafii odwiedzą z wizytą kolędową te rodziny, które wyrażą taką wolę. Orientacyjny plan wizyty duszpasterskiej  i podział ulic znajduje się w gablotkach przy kościele i na stronie internetowej parafii.  Zgłoszenia i zapisy będą przyjmowane w zakrystii po ogłoszeniu harmonogramu podziału ulic i planu wizyty duszpasterskiej na dany tydzień.
 8. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Żywe Słowo oraz świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można nabyć również mały żłóbek z Dzieciątkiem Jezus na stół wigilijny czy małą szopkę ze św. Rodziną. Jest również do nabycia kawa zakonna św. Józefa Kalasancjusza.
 9. Miłosierdziu Bożemu polecamy Zmarłych: Leona Nowak, Irenę Szwed. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…