1. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w sprzątanie domu parafialnego. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 7 Szkoły Podstawowej na spotkanie formacyjne, a o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i chrzestnych przed udzieleniem Sakramentu Chrztu św. dzieciom w grudniu – w II dzień Świąt Bożego Narodzenia
 3. Po Mszach świętych przedstawiciele PCK i Straży Miejskiej będą przeprowadzać zbiórkę publiczną przed kościołem na rzecz dzieci ze świetlicy i rodzin potrzebujących, w ramach XIX Akcji Charytatywnej „Zostań z Nami Św. Mikołajem” Prosimy o wsparcie tej inicjatywy, tak by w okresie świątecznym dzieci miały uśmiech na buziach. 
 4. Msza św. zbiorowa – konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Intencję można składać do rozpoczęcia mszy świętej w zakrystii. Po Mszy św. zapraszamy Kuracjuszy na spotkanie duszpasterskie. 
 5. Nasz Zakon obchodzić będzie Dzień Opieki Św. Józefa Kalasancjusza – Patrona dzieci i młodzieży, tzw. PATROCINIUMw środę. Prosimy o modlitwę w intencji naszej wspólnoty zakonnej i dzieł, które prowadzimy.
 6. Odnowy w Duchu Świętym “Tchnienie Ojca” zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie – w czwartek po mszy św. wieczornej. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu dla chętnych będzie możliwość modlitwy wstawienniczej.
 7. Zapraszamy dzieci i rodziców na radosne świętowanie –PATROCINIUM – Święto Opieki Józefa Kalasancjusza – w piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o 18.30 w kaplicy św. Anny. W programie: konkurs „Mam Talent” – zachęcamy dzieci młodsze i starsze do podzielenia się z innymi swoimi umiejętnościami;  oraz konkurs dla dorosłych: „Gdy widzę słodycze to kwiczę” – prezentacja swoich wyrobów cukierniczych z poczęstunkiem. Po wszystkim wspaniały seans filmowy.
 8. W przyszłą niedzielę – I niedziela Adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejścia Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. O godz. 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców Parafii. Ofiary, składane w przyszłą niedzielę na tacę, z racji I niedzieli miesiąca, zostaną przeznaczone na nowe, planowane prace inwestycyjne w naszej parafii.
 9. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta – Koło Jeleniogórskie zaprasza osoby zainteresowane włączeniem się w działania Towarzystwa jako kontynuacje dzieła św. Brata Alberta. Deklaracje członkowskie można pobrać w biurze stowarzyszenia, przy ul. Wolności 180 w Jeleniej Górze. Natomiast w dniu 01.12.2019 r o godz. 17:30 w naszym kościele odbędzie się wieczór słowno-muzyczny „Słowo” Pana Józefa Kołodzieja, dolnośląskiego poety, połączony z najwyższym uhonorowaniem kapelana Koła Ojca Kazimierza Zborowskiego SP.
 10. W zakrystii są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny z dodatkiem: lampion adwentowy na Roraty, są też trwalsze lampiony w cenie 25 zł, kalendarze parafialne na 2020 r. oraz kartki bożonarodzeniowe.
 11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp.: Zdzisława Wieruckiego
  i Andrzeja Wójtowicza. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…