1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna ona tydzień szczególnych modlitw w intencji misji i misjonarzy.
 2. Zapraszamy do naszego kościoła na IV DNI MUZYKI PAPIESKIEJ W KARKONOSZACH dziś o godz. 20.00. Wystąpią: Jacek Paruszyński, Karkonoski Dixilend, Zespół Fides. Nie braknie również tradycyjnych papieskich kremówek. 
 3. Msza św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową we wtorek o godz. 19.00. Intencje już można składać w zakrystii aż do rozpoczęcia Mszy.  
 4. W czwartek – wspomnienie św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Tchnienie Ojca”, zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie  po Mszy Świętej wieczornej. 
 5. Rok temu w naszej parafii kilkadziesiąt osób zawierzyło się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg Traktatu św. Ludwika de Montfort. Chcemy to zawierzenie ponowić oraz zaprosić nowe i powierzone osoby do podjęcia przygody życia z Maryją. Spotkanie informacyjne i zapisy odbędą się w piątek 29 października po Mszy św. wieczornej. Cała praca na otrzymanych materiałach odbywa się w domu. Chcemy się zawierzyć w 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Prymas Hlond powiedział: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Matki Najświętszej”.
 6. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, prosimy o zadbanie o groby naszych zmarłych. Zachęcamy do składania (w zakrystii lub kancelarii parafialnej) tzw. Wypominek. Kartki na wypominki znajdują się na bocznych ołtarzach i w zakrystii.   
 7. Już dzisiaj informujemy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych (poniedziałek, 1 listopada) nie będzie Mszy św. w kościele o godz. 13.00. Msza św. na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 12.00, a po niej, około godz. 13.00 – modlitwy za zmarłych i procesja. Wieczorem, o godz. 20.15 – na cmentarzu – Nabożeństwo światła: wspólna modlitwa za naszych zmarłych.  W Dzień Zaduszny (2 listopada) Msza św. na cmentarzu, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, będzie o godz. 15.00. 
 8. W dniach 5-7 listopada 2021 nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów i miejsc bliskich sercu błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Zostało jeszcze kilka miejsc. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub u o. Grzegorza.
 9. Rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnegow przyszłą niedzielę.  Będzie to okazja, by dziękować Dobremu Bogu za możliwość oddawania Mu czci w murach tej świątyni, z którą związane jest życie naszej wspólnoty. Tacę w tym dniu przeznaczymy na prace materialne przy kościele. Dobiega finalizacja kolejnego etapu renowacji Głównego Ołtarza oraz prezbiterium. Komisyjny odbiór odbędzie 29 października. Dziękujemy za wsparcie duchowe i materialne tego dzieła, które będzie służyć następnym pokoleniom.
 10. Chcemy oddać Panu Bogu chwałę i prosić Świętych, aby orędowali za nami w niebie. Z tej racji organizujemy radosny RODZINNY POCHÓD ŚWIĘTYCH z rożnymi atrakcjami. Zapraszamy Rodziny z dziećmi oraz wszystkich chętnych parafian, gości i kuracjuszy w niedzielę 31 października na godz. 16.00. Przejdziemy ulicami Cieplic. Początek i zakończenie na placu kościelnym. 
 11. Osoby dorosłe chcące przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub bezpośrednio do o. Łukasz. Pierwsze spotkanie przygotowujące osoby dorosłe do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 7 listopada po Mszy św. o godz. 19:00.
 12. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, Żywe Słowo, Miłujcie się, różańce parafialne, ciekawe książki oraz kawa św. Józefa Kalasancjusza. 
 13. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych śp. Aleksego Brylińskiego, śp. Janinę Krassowską. Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…