1. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy planują w najbliższym czasie chrzest św. dzieci dziś o godz. 18.00 w sali klasztornej.
 2. W tym tygodniu:
  – we wtorek – zapraszamy na Mszę św. konwentualną za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowaną przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową o godz. 19.00.  Intencje można składać w zakrystii do rozpoczęcia Mszy św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie duszpasterskie dla kuracjuszy w sali klasztornej;
  – w środę – św. Wincentego a Paulo,
  – w czwartekśw. Wacława, męczennika. Po Mszy wieczornej wspólnota Odnowy w Duchu Świętym: “Tchnienie Ojca” zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie.
  – w piątek – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  – w sobotęśw. Hieronima
 3. W przyszłą niedzielę, 1 października, z racji I niedzieli miesiąca, taca będzie przeznaczona na prowadzone obecnie inwestycje w parafii: trwają pracę konserwacji ścian i balustrad, również w tym tygodniu rozpoczną się prace oczyszczenia i konserwacji podestów pod ławkami. Prosimy o modlitwę, aby Bóg błogosławił wszystkie podejmowane prace w świątyni.  Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii. 
 4. Serdecznie zapraszamy Parafian (dzieci, młodzież i dorosłych), Kuracjuszy i Gości do wspólnej modlitwy różańcowej, która odbywać się będzie codziennie w październiku o godz. 18.15. Rozpoczęcie w niedzielę. 
 5. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. W tym czasie zapraszamy również na nabożeństwa do naszej świątyni: Różaniec św. odmawiamy: w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę, nowennę do MB Nieustającej Pomocy: w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory: w czwartek. 
 6. Zachęcamy Parafian i Kuracjuszy do włączenia się w międzynarodową akcję modlitewną: ISKRA MIŁOSIERDZIA –  „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. To już  28 września, w czwartek o godzinie 15.00. Jak co roku do modlitwy włączają się katolicy z Europy, Afryki, Ameryki, Azji i Australii. Gromadzimy się przed wieżą przykościelną od strony Placu Piastowskiego. 
 7. Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z wytycznymi diecezji legnickiej winni złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje, którą będzie rozdawała w szkole Siostra Alina. Dotyczy to klas 1 SP. Przypominamy, że przygotowanie do przyjęcia I Komunii rozpoczyna się już w pierwszej klasie podstawowej i trwa przez trzy lata. 
 8. Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa odbędzie się w sobotę 7 października. Prosimy chętnych o zgłoszenie w zakrystii swego udziału. Wyjazd o godz. 8.00 z przystanku autobusowego (naprzeciw placu kościelnego). Koszt wyjazdu: 50 zł. Zapisy w zakrystii.
 9. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką. Żywe Słowo na miesiąc październik, różańce oraz ciekawe książki. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.