1. Dzisiaj rozpoczynamy 23 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Ofiarami, składanymi podczas błogosławieństwa, pragniemy wesprzeć dzieło zakupu środków transportu dla misjonarzy. Będzie można nabyć zawieszki pachnące do samochodu ze św. Krzysztofem i modlitwą na czas podróży oraz różańce dla kierowców.
  2. Msza św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Intencje można składać w zakrystii do rozpoczęcia Mszy św. Pamiętajmy w modlitwach o najbliższych rozpoczynających swoje urlopy i przebywających na wakacjach.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa. Pamiętajmy w modlitwie o panu Krzysztofie – organiście, który w tym dniu przeżywa swoje imieniny; we wtorek Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP, w piątek – Św. Marty, Marii i Łazarza.
  4. Zapraszamy na wspólną modlitwę “Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski” w najbliższą sobotę 30 lipca. Rozpoczęcie modlitw o 21.00 a zakończenie Msza Święta o północy. Zgromadzimy się jak najliczniej, by wypraszać łaski dla naszej Ojczyzny.
  5. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. W tym czasie zapraszamy również na nabożeństwa do naszej świątyni: Różaniec św. odmawiamy: w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę, nowennę do MB Nieustającej Pomocy: w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory: w czwartek. 
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i chrzestnych planujących w najbliższym czasie ochrzcić swoje dzieci. 
  7. Wszystkim naszym Parafianom życzymy błogosławionego czasu wakacyjnego i urlopowego. Kuracjuszy i Gości serdecznie witamy w naszej parafii i zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach sprawowanych w naszej świątyni. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. 
  8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej, zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką (Gość Niedzielny, Miłujcie się, Niedziela), ciekawe książki i pamiątki dla kierowców.
  9. Bożemu Miłosierdziu polecamy Parafian zmarłych w minionym tygodniu: śp. Zofię Wójtowicz, śp. Jolantę Boruszak, śp. Antoniego Stawskiego,  Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…