1. Niedzielą Palmową wchodzimy w Wielki Tydzień, w doroczny obchód Misterium Paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Dzisiaj o godz. 18.00 – ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. We wtorek Msza Św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza z intencją zbiorową celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną o godz. 19.00. Intencje można składać do rozpoczęcia Mszy Świętej w zakrystii. Po Mszy św. zapraszamy kuracjuszy na spotkanie duszpasterskie do salki klasztornej.
  3. W czwartek, 28 marca rozpoczynamy Triduum Paschalne – jego szczegółowy program umieszczony jest w gablotkach przykościelnych i na stronie internetowej parafii. (ZOBACZ NIŻEJ)
  4. Na progu Wielkiego Tygodnia zapraszamy do włączenia się w inicjatywę: „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów, którą będzie można podjąć od Wielkiego Czwartku.
  5. W Wielki Piątek, 29 marca, o godz. 12.00 spod Bazyliki jeleniogórskiej wyruszy Droga Krzyżowa ulicami Miasta. Zachęcamy wiernych do udziału w tym nabożeństwie wielkopostnym.
  6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary wielkopostne oraz  ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać!
  7. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli  dar serca na wykonanie monstrancji fatimskiej. Projekt monstrancji znajduje się na banerach w kościele lub na monitorze w przedsionku. Do dzieła, które wspólnymi siłami chcemy przygotować można się jeszcze dołączyć. Można składać również wota w postaci metali szlachetnych (biżuteria itp.), które zostaną przerobione i dołączone do monstrancji. Osoby zainteresowane tematem prosimy o kontakt z o. Proboszczem.
  8. W dniach od 29 lipca do 8 sierpnia 2024 r. organizujemy wyjazd do Medjugorje na Festiwal. W programie m.in. wycieczka do Mostaru, pobyt nad morzem Adriatyckim oraz nawiedzenie chorwackiego Lourdes. Szczegóły i zapisy u o. Grzegorza. 
  9. W „Sklepiku Brata Teodora” w zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką, kartki świąteczne, „Paschaliki” –  świece, które postawimy na stole wielkanocnym jako światło Zmartwychwstałego Chrystusa i znak, że pomogliśmy swoją ofiarą biednym i potrzebującym w parafii i diecezji oraz kawę zakonną św. Józefa Kalasancjusza.
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą: śp. Janinę Borowiak. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.
 • WIELKI CZWARTEK – PAMIĄTKA USTANOWIENIA EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA

– Nie będzie Mszy św. porannych

Spowiedź św. od godz. 7.00 do 10.00 i od godz. 18.00 do 18.50

Godz. 19.00: Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej, koncelebrowana przez wszystkich kapłanów – duszpasterzy Parafii – Po Mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do CIEMNICY i adoracja do godz. 22.00.

 • WIELKI PIĄTEK MEDYTACJA MĘKI PAŃSKIEJ: dzień pokuty, obowiązuje post ścisły

– Adoracja Najświętszego Sakramentu w CIEMNICY od godz. 7.00 – przez cały dzień;
Spowiedź św. od godz. 7.00 do 12.00 i od godz. 17.00 do 17.50

– Modlitwa poranna Kościoła – JUTRZNIA o godz. 7.30

– Droga Krzyżowa dla ogółu wiernych o godz. 8.30;

– Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 10.00

– Godz. 18.00: Liturgia Wielkiego Piątku: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia św. – Po Liturgii – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do GROBU BOŻEGO – rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia, Gorzkie Żale

– Adoracja w Bożym Grobie przez całą noc (ZOBACZ PLAN NIŻEJ)

 – Spowiedź św. po liturgii od ok. godz. 20:00 do godz. 24.00

 • WIELKA SOBOTA – WIGILIA PASCHALNA

– Adoracja Najświętszego Sakramentu w BOŻYM GROBIE przez cały dzień; 

Spowiedź św. od godz. 7.00 do 15.00

– Modlitwa poranna Kościoła – JUTRZNIA o godz. 7.30

Święcenie pokarmów wielkanocnych: od godz. 10.00 do 15.00

– Godz. 19.30 – drugi dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia

– Godz. 20.00 – rozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej (poświęcenie ognia, Liturgia Słowa, poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (przynosimy ze sobą świece), uroczysta Msza św. wielkanocna

– Na zakończenie Liturgii Wigilii Paschalnej – procesja rezurekcyjna

 • NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (Msze św. jak w każdą niedzielę o godz.: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 19:00)

 

 • PONIEDZIAŁEK  –  Poniedziałek w oktawie Wielkanocy (Msze św. jak w niedzielę)

 

Plan adoracji w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę:

od godz. 21.00:

                                      Młodzież Pijarska

od godz. 22.00 – 24.00 :

                               Orla, Rataj, Wita Stwosza i Fałata

od godz. 0.00 – 2.00:

Plac Piastowski, Mieszka I, Harcerska, Kubusia Puchatka, Kryniczna, Źródlana, Staromiejska, Marysienki Sobieskiej, Plac Zdrojowy, Wodna, Solankowa, Fabryczna, Wazów, Pl. Kombatantów, Gimnazjalna, Parkowa, Staromiejska, 

od godz. 2.00 – 4.00:

Cieplicka, Niemcewicza, Dąbrowskiej, Picasso, Grochowiaka, Nerudy, Krasińskiego, Miłosza, Cervi, Staszica, Pułaskiego, Brezy, Bilewicza, Starzyńskiego, Narutowicza, Stęczyńskiego, Zakopiańska, Ujejskiego, Tabaki, Juszczaka, Zamoyskiego, Przybyszewskiego, Czarneckiego, Pl. Cichy

od godz. 4.00 – 6.00:

Wojewódzka, Jagiellońska, Zjednoczenia Narodowego, Św. Jadwigi, Dolnośląska, Sadowa, Sobieszowska, Przechodnia, Korfantego, Dworska, Dworcowa, Książęca, Sowińskiego, Lubańska

od godz. 6.00 – 8.00:

Wolności, Kowalska, Ludowa, Gminna, Objazdowa, Łąkowa, Cicha, Nadbrzeżna, Ceglana, Spokojna, Cmentarna, Francuska, Goduszyńska.