1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. W roku 2019 papież Franciszek ustanowił III Niedzielę zwykłą dniem poświęconym celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. 
 2. Zakończyliśmy wspólne kolędowanie w naszym kościele. Każdy Parafianin został ofiarowany na ołtarzu Chrystusowym w czasie Mszy Świętych. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na Eucharystię i mieli odwagę, by wspólnie modlić się i wypraszać błogosławieństwo Boże w kolejnym roku. Jesteśmy Wam wdzięczni za każdy gest życzliwości, dobrego słowa, dar serca i zrozumienia potrzeb parafii. Niech Bóg hojnie wszystkim wynagrodzi.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Nawrócenie św. Pawła Apostoła – święto.
  we wtorek – Świętych Bp-ów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. konwentualną za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza z intencją zbiorową celebrowaną przez naszą wspólnotę zakonną o godz. 19.00. Intencje można składać do rozpoczęcia mszy świętej w zakrystii.
  w czwartek – Św. Tomasza z Akwinu. W tym dniu po Mszy św. wieczornej,  wspólnota Odnowy w Duchu Świętym: “Tchnienie Ojca” zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie. Po adoracji Najświętszego Sakramentu, dla chętnych, będzie możliwość modlitwy wstawienniczej. 
 4. Informujemy, że została zakończona inwentaryzacja cmentarza parafialnego przy ul. Jagiellońskiej. Dzięki pracom powstały mapy i plany, sporządzane na podstawie danych z pomiaru geodezyjnego, spis z natury wszystkich osób pochowanych na cmentarzu, stworzono system administracji oraz zbudowano stronę internetową cmentarza. Inwentaryzacja wykazała wiele zaległości w opłatach za przedłużenie grobów. Wg. Ustawy ważność grobu jest na 20 lat. Dlatego na poszczególnych pomnikach będą przyczepione informacje, które groby są prawdopodobnie do likwidacji. Na początku taka informacja pojawi się w sektorze/kwaterze IV. Systematycznie będą pojawiały się kolejne informacje dotyczące ważności grobu w następnych sektorach/kwaterach. Prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej
  w celu wyjaśnienia.
 5. Na stoliku na środku kościoła można zabrać deklarację dysponenta. Prosimy wszystkich dysponentów grobu o wypełnienie odpowiedniego formularza i dostarczenie do kancelarii parafialnej. Deklaracje można też pobrać ze strony internetowej cmentarza (http://mogily.pl/jeleniagora) lub w kancelarii. Wszystkich troszczących się o groby swoich bliskich spoczywających na parafialnym cmentarzu prosimy o odpowiedzialne
  i solidarne potraktowanie tego zobowiązania.
 6. W przyszłą niedziele, 31 stycznia, o godz. 18.00 – obowiązkowa katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i chrzestnych przed Chrztem św. ich dzieci.
 7. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, kalendarz parafialny na 2021 rok wydany z racji Jubileuszu 75-lecia posługi Zakonu Pijarów w Jeleniej Górze – Cieplicach, modlitewniki z dużymi literami, różańce parafialne i książki.