1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna ona tydzień szczególnych modlitw w intencji misji i misjonarzy.
  2.  Po każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej. Serdecznie dziękujemy za życzliwe wspieranie jej działalności
  3. Msza św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową we wtorek o godz. 19.00. Intencje już można składać w zakrystii aż do rozpoczęcia Mszy.  
  4. W czwartek – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Tchnienie Ojca”, zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej. 
  5. Rok temu w naszej parafii ponad sto osób zawierzyło się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg Traktatu św. Ludwika de Montfort. Chcemy to zawierzenie ponowić oraz zaprosić nowe i powierzone osoby do podjęcia przygody życia z Maryją. Spotkanie informacyjne i zapisy odbędą się w piątek 28 października po Mszy św. wieczornej. Cała praca na otrzymanych materiałach odbywa się w domu. Chcemy się zawierzyć w 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Prymas Hlond powiedział: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Matki Najświętszej”.
  6. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, prosimy o zadbanie o groby naszych zmarłych. Zachęcamy do składania (w zakrystii lub kancelarii parafialnej) tzw. Wypominek. Kartki na wypominki znajdują się na bocznych ołtarzach i w zakrystii. Już dzisiaj informujemy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych (wtorek, 1 listopada) nie będzie Mszy św. w kościele o godz. 13.00. Msza św. na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 12.00, a po niej, około godz. 13.00 – modlitwy za zmarłych i procesja. Wieczorem, o godz. 20.15 – na cmentarzu – Nabożeństwo światła: wspólna modlitwa za naszych zmarłych. W Dzień Zaduszny (2 listopada) Msza św. na cmentarzu, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, będzie o godz. 15.00. 
  7. Rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnegow przyszłą niedzielę.  Będzie to okazja, by dziękować Dobremu Bogu za możliwość oddawania Mu czci w murach tej świątyni, z którą związane jest życie naszej wspólnoty. Tacę w tym dniu przeznaczymy na prace materialne przy kościele. Dobiega finalizacja kolejnego etapu renowacji ścian i balustrad świątyni. Komisyjny odbiór odbędzie 28 października. Dziękujemy za wsparcie duchowe i materialne tego dzieła, które będzie służyć następnym pokoleniom.
  8. Chcemy oddać Panu Bogu chwałę i prosić Świętych, aby orędowali za nami w niebie. Z tej racji organizujemy radosny RODZINNY POCHÓD ŚWIĘTYCH z rożnymi atrakcjami. Zapraszamy Rodziny z dziećmi oraz wszystkich chętnych parafian, gości i kuracjuszy w poniedziałek 31 października na godz. 17.00. Przejdziemy ulicami Cieplic. Początek i zakończenie na placu kościelnym. 
  9. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, Żywe Słowo, ciekawe książki oraz kawę św. Józefa Kalasancjusza. 
  10. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej będą rozprowadzać KALENDARZ PARAFIALNY na rok 2023. Na poszczególnych stronach kalendarza możemy z bliska przyjrzeć się postaciom świętych i błogosławionych, którzy otaczają Wniebowziętą NMP na obrazie Michała Willmana. Koszt kalendarza to 18 zł jako cegiełka na kolejne prace konserwacji ścian i balustrad w świątyni. Dziękujemy!
  11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych śp. Aleksandra Olesiak, śp. Tadeusza Buczela, śp. Sabinę Dworakowską, śp. Jerzego Stępowskiego.  Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…