1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. 
 2. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Józefa Kalasancjusza o godz. 18.45, a po Mszy św. wieczornej spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy, których serdecznie witamy w naszej Parafii i zapraszamy do udziału we Mszach św. i nabożeństwach. 
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  – w poniedziałek – św. Bartłomieja – Apostoła;
  – we wtorek – Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza, Założyciela naszego Zakonu, patrona dzieci i młodzieży. W tym dniu o godz. 19.00  zapraszamy na uroczystą Mszę św. konwentualną celebrowaną przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową. Intencje można składać w zakrystii do rozpoczęcia Mszy św. Pamiętajmy w modlitwach o najbliższych i potrzebujących naszej modlitwy.
  – w środę świętujemy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.00 i 19.00.
  – w czwartek – wspomnienie św. Moniki;
  – w piątek – św. Augustyna;
  – w sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  Wszystkim Solenizantom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, radości i pokoju w sercu.
 4. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. W tym czasie zapraszamy również na nabożeństwa do naszej świątyni: Różaniec św. odmawiamy: w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę, nowennę do MB Nieustającej Pomocy: w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory: w czwartek.
 5. Msza św. w nadzwyczajnym rycie rzymskim tzw. Msza św. trydencka odprawiana w języku łacińskim odbędzie się w kaplicy św. Anny przy ul. Zjednoczenia Narodowego w najbliższą sobotę 29 sierpnia o godz. 15.00.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i rodziców chrzestnych. 
 7. Msza św. o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dla Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców, młodzieży i dzieci ze szkół znajdujących się na terenie naszej parafii, będzie sprawowana we wtorek  01 września o godz. 9.00.
 8. Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z wytycznymi diecezji legnickiej winni złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje, którą rozdawała w szkole Siostra. Przypominamy, że przygotowanie do przyjęcia I Komunii rozpoczyna się już w pierwszej klasie podstawowej i trwa przez trzy lata. 
 9. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką,  oraz „Żywe Słowo” na miesiąc wrzesień oraz ikony św. Jana Chrzciciela.
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Stanisławę Krawczyk i Romanę Kietę-Konopnicką. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…