1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny. 
  2. Drugi Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła w poniedziałek. Msze św. celebrowane będą o godz. 7.00, 8.00 i 19.00.  
  3. Msza św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Intencje już można składać w zakrystii. Po Mszy św. wieczornej: spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
  4. W środę, 26 maja, wspomnienie liturgiczne św. Filipa Nereusza. To także Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych Mamach i zanośmy w ich intencjach prośby do Boga o wszelkie łaski i błogosławieństwo i dary Ducha Świętego a dla zmarłych Matek prośmy o wieczne zbawienie.
  5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym: “Tchnienie Ojca” zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie w czwartek po Mszy Świętej wieczornej. W tym dniu w Polsce obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. W przyszłą niedzielę, 30 maja: na Mszy św. o godz. 11.30: uroczystość I Komunii św. Wiernych, których ta uroczystość nie dotyczy bezpośrednio, prosimy o udział, w miarę możliwości, we Mszy św. o innych godzinach. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych prosimy o zaangażowania się w posprzątanie kościoła: w piątek po Mszy o godz. 19.00. Należy przynieść ze sobą potrzebne rzeczy do sprzątania. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę za te dzieci, które w tym roku w naszej parafii po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa. Tego dnia o godz. 18.00 – obowiązkowa katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, planujących Chrzest św. swoich dzieci.
  7. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele odbywają się codziennie o godz. 18.30. 
  8. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, „Żywe Słowo”, różańce parafialne, breloki z symbolem ryby i wiele ciekawych książek. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.
  9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 28 lipca do 8 sierpnia 2021 r. na Festiwal Młodych. Nie ma ograniczeń wiekowych. Zapisy i szczegóły u o. Grzegorza lub w zakrystii.
  10. Zapraszamy do włączenia się w akcję „Pomoc rodzinom chrześcijańskim w Betlejem i w Jerozolimie” poprzez nabycie certyfikowanych przedmiotów: ziemi świętej i krzyża z drzewa oliwnego, które znajdują się w na stoliku na środku kościoła. 
  11. W dniach od 29 lipca do 7 sierpnia z Jeleniej Góry wyruszy 29. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne dla grupy 9 odbędzie się 29 maja w Bazylice św. Erazma i Pankracego po Mszy Św. o godz. 18.00. Tegoroczna Pielgrzymka na charakter sztafety. Jeleniogórska grupa będzie szła jeden etap 31 lipca a przewodzić jej będzie o. Piotr Różański SP i s. Magdalena wraz z klerykami z naszego pijarskiego Seminarium. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
  12. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Stefana Obolewicz, śp. Beatę Małecką, śp. Adama Gąsiorowskiego, śp. Dominikę Zajączkowską. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…