1. Dzisiaj, o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i chrzestnych, którzy  w przyszłym miesiącu planują chrzest św. swoich dzieci. 
 2. Także dzisiaj rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy nadużywają alkoholu i prośmy o łaskę wyzwolenia dla nich. Na ołtarzu bocznym k. ambony jest wyłożona tzw. Księga Trzeźwości, do której możemy się wpisać. Niech towarzyszy nam duch modlitwy za osoby uzależnione od alkoholu w rodzinach  i parafii.
 3. Msza św. zbiorowa – konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Intencje już można składać w zakrystii.  Po Mszy św. wieczornej – spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy. 
 4. POPIELEC – rozpoczęcie Wielkiego Postu – w środę 26 lutego. Uczestnicząc we Mszach Św. (7.00, 8.30, 10.00, 17.00, 19.00) i przyjmując popiół na swoje głowy na zakończenie Mszy św., zechciejmy z wiarą rozpocząć przygotowanie duchowe do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pomyślmy: jakie postanowienia, jakie wyrzeczenia, jakie uczynki będą nas prowadzić poprzez dni Wielkiego Postu. Pomocą może być „Zdrapka Wielkopostna”, którą będzie można nabyć w tym dniu.  W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (co do jakości – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych  – osoby, które ukończyły 14 rok życia i co do ilości – jeden posiłek do syta i dwa posiłki skromne – osoby między 18 a 60 rokiem życia). W Wielkim Poście obowiązuje również zakaz organizowania zabaw i uczestniczenia w nich.   
 5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym “Tchnienie Ojca” zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie w czwartek po Mszy Świętej wieczornej. 
 6. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 8.30 i 18.00  – dla dorosłych, o 17.15 – dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej, o 19.40 – dla młodzieży, studentów i tych, którzy nie mogą przyjść na wcześniejsze godziny. W niedziele – o godz. 18.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi o. Łukasz. Tematem kazań będzie „Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa w Liturgii Mszy św.”.
 7. Pan Krzysztof Mróz zaprasza na koncert „W hołdzie Żołnierzom Wyklętym” w wykonaniu Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka o godz. 18.00 w piątek 28 lutego w auli Zespołu Szkół Katolickich w Jeleniej Górze. Szczegóły na plakatach. Wstęp wolny.
 8. W przyszłą niedzielę, Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców, wspierających prace inwestycyjne w naszej parafii. Taca, z racji I niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na prace inwestycyjne, tym razem na pokrycie kosztów ogrzewania naszych budynków kościelnych.
 9. Szanowni Państwo! Parking przy kościele jest przeznaczony dla osób, które korzystają z posługi duszpasterskiej w kościele i interesantów kancelarii parafialnej. Coraz częściej zdarza się jednak, że korzystają z niego osoby, które nie są związane  z życiem parafii. Samochody pozostawione na parkingu na cały dzień utrudniają możliwość korzystania z parkingu tym, dla których jest on przeznaczony oraz blokują drogę pożarową. To skłoniło nas do zamontowania w najbliższym czasie znaków drogowych o zakazie postoju oraz możliwości odholowania bezprawnie pozostawionych samochodów na koszt ich właścicieli. Jednocześnie podkreślamy, że plac ten, jak zawsze, służy do parkowania samochodów interesantów kancelarii parafialnej oraz korzystających z duszpasterskiej posługi w naszym kościele w czasie nabożeństw, Mszy Świętych, spotkań grup modlitewnych. Prosimy o uszanowanie decyzji i dziękujemy za dostosowanie się do zasad korzystania z parkingu.
 10. Prosimy nie organizować na terenie kościoła żadnych form agitacji politycznej.
 11. W „Sklepiku Brata Teodora” w zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką. Jest już dostępne Żywe Słowo na marzec i kwiecień.
 12. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp.: Anielę Leśko, Zofię Makówkę, Mariannę Pietraszkiewicz, Jacka Kazimierskiego, Marka Kosiarskiego. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…