1. Zapraszamy wszystkich, którzy kiedykolwiek należeli do Młodzieży Pijarskiej na spotkanie wigilijno-świąteczne, które odbędzie się w poniedziałek 23 grudnia po Mszy św. wieczornej.
  2. Wigilia Narodzenia Pańskiego – 24 grudnia we wtorek, kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna. Msze św. o godz. 7.00 (ostatnie Roraty) i 8.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 19.00). Zachęcamy, by Wigilię przeżywać według tradycji katolickiej. (Nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu, potrawy niech będą postne. Gromadzimy się wokół stołu, nakrytego białym obrusem. Oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny. Zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem naszej pamięci o zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo św. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Następnie, ktoś z rodziny, odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2,1-7). Po odczytaniu Ewangelii, należy pomodlić się za rodzinę oraz za zmarłych. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia). Tradycyjnie o północy, uroczysta Msza św., zwana Pasterką – sprawowana w intencji wszystkich naszych Parafian. W Goduszynie – Pasterka o godz. 22.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Taca z Pasterki zostanie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia w naszej Diecezji. W Dzień Bożego Narodzenia – w środę Msze św. jak w niedzielę.
  3. Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – w czwartek. Porządek Mszy św. – jak w każdą niedzielę. Ofiary z tacy będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. Zachęcamy, by w czasie Świąt Bożego Narodzenia znaleźć nieco więcej czasu na śpiew kolęd oraz na lekturę czasopism katolickich, które możemy nabyć w „Sklepiku Brata Teodora” w zakrystii: są podwójne numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego z dodatkami. W Niedzieli płyta z kolędami zespołu „Golec uOrkiestra”. Można nabyć kalendarze parafialne na rok 2020. 
  5. W przyszłą niedzielę 29 grudnia w naszym kościele odbędzie się Koncert kolęd i pastorałek pt. „Przyjaciele dla parafii”. Początek godz.16.00. Po koncercie gorąco wszystkich zapraszamy do kawiarenki na pyszne ciasto i inne atrakcje świąteczne. Będzie można również nabyć „cegiełki z niespodzianką”. Uzyskany dochód przeznaczymy na dalsze prace renowacyjne ołtarza.
  6. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy planują w najbliższym czasie chrzest św. swoich dzieci również w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Obecność zainteresowanych jest obowiązkowa.
  7. Po Świętach Bożego Narodzenia rozpoczniemy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Informacje o planie kolędy w poszczególnych dniach tygodnia, będą podawane podczas ogłoszeń, w niedzielę poprzedzającą dany tydzień kolędowania.  
  8. Informujemy, że w czasie trwania wizyty duszpasterskiej nie będzie spowiedzi podczas Mszy św. wieczornych. 
  9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłe w ostatnim tygodniu: śp. Elżbietę Radecką, Annę Kulik, Genowefę Siemińską. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie…

Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu (od godziny 16.00):

27.12 – PIĄTEK: Książęca, Sowińskiego cała, Lubańska cała , Wojewódzka 5

28.12 – SOBOTA: Wojewódzka 1-24,  Francuska 6, Ludowa 23, Gminna, Objazdowa, Łąkowa, Cicha, Dworcowa, Ludowa