1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą dziś przeżywamy ma nam uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia – wszechświata. On jest Królem, bo jest Bogiem-Człowiekiem, Stworzycielem i Odkupicielem. Z tego właśnie tytułu ma absolutną władzę. Dziś przypada również wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowanie p. Krzysztofowi, naszemu organiście, za jego codzienną posługę w naszej parafii oraz naszej scholi dziecięcej „Nutki Kalasancjusza” za posługę na Mszach Św. z udziałem dzieci. 
  2. Msza św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Intencje można składać do rozpoczęcia Mszy świętej w zakrystii. 
  3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Tchnienie Ojca”, zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie w czwartek po Mszy Świętej wieczornej. 
  4. Nasz Zakon obchodzić będzie Dzień Opieki Św. Józefa Kalasancjusza tzw. PATROCINIUMw piątek. Prosimy o modlitwę w intencji naszej wspólnoty zakonnej  i dzieł, które prowadzimy. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00.
  5. Za Zmarłych, polecanych w Wypominkach, modlimy się na różańcu codziennie o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. W przyszłą niedzielę – I niedziela Adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejścia Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Pragniemy poinformować, że zakończyły się prace konserwatorskie przy IV etapie głównego ołtarza. Całkowity koszt wyniósł ponad 381 tyś zł. Jesteśmy wdzięczni Bogu za Jego błogosławieństwo i opatrzność, dziękujemy wszystkim Darczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie duchowe i materialne. 
  7. W I niedzielę Adwentu będzie rozprowadzana w naszym kościele „Zdrapka Adwentowa” zawierająca 26 specjalnych zadań do wykonania w czasie Adwentu. Zadania pomagają przygotować serce i dom na Boże Narodzenie. Warto podjąć wyzwanie i zadbać o duchowy wymiar świąt.
  8. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, świece na wigilijny stół.
  9. Miłosierdziu Bożemu polecamy Zmarłych śp. Jadwigę Jasińską, Władysława Czaja, Ryszarda Ciekiera, Eugenię Maj. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…