1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna ona tydzień szczególnych modlitw w intencji misji i misjonarzy.
  2.  Po każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Centrum Kultury Calasanz. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.
  3. We wtorek – spotkanie duszpasterskie dla kuracjuszy po Msza św. wieczornej.
  4. W czwartek – wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Tchnienie Ojca”, zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej. 
  5. Rok temu w naszej parafii ponad sto osób zawierzyło się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg Traktatu św. Ludwika de Montfort. Chcemy to zawierzenie ponowić oraz zaprosić nowe i powierzone osoby do podjęcia przygody życia z Maryją. Spotkanie informacyjne i zapisy odbędą się w piątek 27 października po Mszy św. wieczornej. Cała praca na otrzymanych materiałach odbywa się w domu. Chcemy się zawierzyć w 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Prymas Hlond powiedział: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Matki Najświętszej”.
  6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszą pamięć o Zmarłych wyrażajmy w modlitwie, zamawiając Msze św. i składając na tzw. Wypominki. W zakrystii i na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wpisać imiona Zmarłych. Wypisane kartki, wraz z dowolną ofiarą, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na wypominkach prosimy wpisać adres zamawiającego w celu podania dni, w których będziemy się modlić za Zmarłych z poszczególnych ulic. Za tych Zmarłych, przez cały listopad, będziemy modlić się na różańcu, a przez cały rok, w czwarty piątek miesiąca, odprawiane będą Msze św.
   Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, prosimy aby zadbać o groby naszych zmarłych. Pragniemy poinformować, że nasz cmentarz posiada Internetową Bazę Osób Pochowanych. Wchodząc na stronę www.mogiły.pl/jeleniagora można wyszukać osobę zmarłą, uaktualnić zdjęcia oraz zapalić wirtualny znicz. Trwają prace remontowe w kaplicy cmentarnej. Msze Św. pogrzebowe na czas remontu będą celebrowane w kościele parafialnym. Dziękujemy za każdą modlitwę w tej intencji oraz ofiary składane na ten cel.
  7.  Rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnegow przyszłą niedzielę.  Będzie to okazja, by dziękować Dobremu Bogu za możliwość oddawania Mu czci w murach tej świątyni, z którą związane jest życie naszej wspólnoty. Tacę w tym dniu przeznaczymy na prace materialne przy kościele. Dobiega finalizacja kolejnego etapu renowacji ścian i balustrad świątyni. Komisyjny odbiór odbędzie 6 listopada 2023 r. Dziękujemy za wsparcie duchowe i materialne tego dzieła, które będzie służyć następnym pokoleniom.
  8. Chcemy oddać Panu Bogu chwałę i prosić Świętych, aby orędowali za nami w niebie. Z tej racji organizujemy radosny RODZINNY POCHÓD ŚWIĘTYCH z rożnymi atrakcjami. Zapraszamy Rodziny z dziećmi oraz wszystkich chętnych parafian, gości i kuracjuszy we wtorek 31 października na godz. 16.30. Przejdziemy ulicami Cieplic. Gromadzimy się w kościele. 
  9. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, Żywe Słowo, ciekawe książki oraz kawę św. Józefa Kalasancjusza. 
  10. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej będą rozprowadzać KALENDARZ PARAFIALNY na rok 2024 pt. „NASZE ANIOŁY”. Na poszczególnych stronach kalendarza możemy z bliska przyjrzeć się Aniołom znajdujących się w naszym kościele. Koszt kalendarza to 20 zł jako cegiełka na kolejne prace konserwacji ścian i balustrad nad organami. Dziękujemy!
  11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych śp. Alinę Galas, śp. Zdzisława Kowalczyka.  Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…