1. Przypominamy, że Bp Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz Diecezji Legnickiej udziela diecezjanom dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do 29 marca i zachęca do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. W naszej parafii Msze Św. jak w każdą niedzielę, a o 13.00 odbędzie się transmisja online. Na każdej Mszy św. liczba wiernych nie może przekraczać 50 osób, dlatego w pierwszej kolejności zapraszamy rodziny które zamówiły intencję na danej Mszy Św. 
  2. Istnieje możliwość, aby wierni, którzy łączą się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisję Mszy Świętej przyjęli Komunię Świętą w naszym kościele, podchodząc pojedynczo w taki sposób, aby zachować normy bezpieczeństwa. Proponujemy następujące godziny udzielania Komunii Świętej poza Mszą Św.: od poniedziałku do soboty o godz. 17.45, natomiast w niedziele o godzinach: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 16.00, 20.00.
  3. Zapraszamy parafian do pojednania się z Bogiem. Okazja do spowiedzi jest codziennie podczas każdej Mszy Św. oraz w czasie trwania adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 19.00. Jest też możliwość wyspowiadania się w tzw. rozmównicy – sali, gdzie są zachowane zasady prywatności i bezpieczeństwa. Nie odkładajmy czasu spowiedzi na późniejszy okres. 
  4. Trwajmy na gorliwej modlitwie osobistej w kościele i rodzinnej w domu. Możliwości ku temu jest wiele: kościół można zawsze nawiedzać od 6.30 do 12.00 i od 17.30 do 20.00 oddając chwałę Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Natomiast w domu o godz. 20.30 modlitwa z całą rodziną na różańcu o ustanie epidemii. Nasza wspólnota zakonna również o 20.30 codziennie odmawia różaniec łącząc się duchowo z całą Polską. Wykorzystajmy również ten czas na przeżycie internetowych rekolekcji wielkopostnych, tak by duchowo odrodzić się i zacząć nowe życie z Jezusem Zmartwychwstałym. 
  5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w środę 25 marca. Msze Św. o godz. 7.00, 8.00 i 19.00. Obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia. Wierni, którzy pragną włączyć się w tym roku w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, mogą w zakrystii wziąć formularz i po jego wypełnieniu złożyć go jako dar ofiarny podczas Mszy Św.
  6. Od dziś i co niedzielę o godz. 21.00 Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie będzie błogosławił naszej parafii przemieszczając się ulicami Cieplic. Przyjmijmy to błogosławieństwo z otwartością serca, oczywiście pozostając w domu. Chcemy Wam dać najcenniejszy dar – Jezusa. Mamy świadomość, że nie można wychodzić z domów, więc sam Jezus chce być blisko nas. 
  7. W przyszłą niedzielę, 29 marca o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem św. ich dzieci. Informujemy, że w kwietniu Chrzest św. małych dzieci będzie udzielany w Poniedziałek Wielkanocny, 13 kwietnia, o godz. 13.00. 
  8. Zwracamy się z prośbą do całej wspólnoty parafialnej o przekazanie na konto bankowe swojego daru serca. Prośbę kierujemy szczególnie do osób, które w zaistniałej sytuacji korzystają z dyspensy nie uczestnicząc osobiście w niedzielnych Mszach Świętych odprawianych w naszym kościele, a rozumieją potrzeby utrzymania parafii i chcieliby wesprzeć materialnie jej bieżące funkcjonowanie. Bóg zapłać!
   Nr konta: 85 1090 2633 0000 0006 5601 1554
  9. W tym tygodniu na cmentarzu przy ul. Jagiellońskiej rozpocznie się inwentaryzacja cmentarza poprzez pomiar i wykonywanie zdjęć grobowcom. Osoby kompetentne, będą zaopatrzone w odpowiednie identyfikatory.
  10. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, kartki świąteczne oraz książki o tematyce wielkopostnej i rodzinnej: „Od popiołu do ognia”, „Pasja”, „Księga miłosierdzia”, „Zadania domowe – podręcznik przetrwania dla rodziców”, „Ochronić życie”, „Nawiedzenie Najświętszego Sakramentu”, „W poszukiwaniu Króla”, „Prawdy najprostsze – rozważania różańcowe”. Zachęcamy również do nabywania „Paschalików” – małych świec (po 6 i 12 zł), które postawimy na stole wielkanocnym jako światło Zmartwychwstałego Chrystusa i znak, że pomogliśmy swoją ofiarą biednym i potrzebującym w parafii i diecezji.  
  11. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłą: śp. Genowefę Stachowicz. Wieczne odpoczywanie racz jej  dać, Panie