1. Dzisiaj, z racji III niedzieli miesiąca, po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej.
 2. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek – Najświętszej Marii Panny, Królowej. Jest to święto ustanowione przez papieża Piusa XII, który napisał: „… ZARZĄDZAMY, aby w tym dniu odnawiano poświęcenie ludzkości Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Bądźmy wszyscy apostołami Maryi, by tego dnia zjednoczyła nas wspólna modlitwa, przez którą ponownie oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi – Sercu, które jest nam „schronieniem i drogą, która zaprowadzi nas do Boga”. Po każdej Mszy św. ponowimy akt oddania się Niepokalanemu Sercu Maryi.
  – we wtorek – po Mszy św. wieczornej spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy. Serdecznie zapraszamy.
  – w środę – św. Bartłomieja – Apostoła;
  – w czwartek – Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza, Założyciela naszego Zakonu, patrona dzieci i młodzieży. Po Mszy Świętej wieczornej wspólnota Odnowy w Duchu Świętym: “Tchnienie Ojca” zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała.
  – w piątek świętujemy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.00 i 19.00.
  – w sobotę – wspomnienie św. Moniki;
  Wszystkim Solenizantom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, radości i pokoju w sercu.
 3. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. 
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na procesję różańcową po ścieżkach naszego uzdrowiska z Matką Boską Częstochowską. Rozpoczęcie procesji przy Krzyżu misyjnym o godz. 15.00. Jest to kolejna akcja modlitewna w ramach trwającej nowenny za naszą Ojczyznę. Zgromadźmy się licznie, by wypraszać dla Polski błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi. Tego dnia również o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i rodziców chrzestnych. 
 5. XXIII Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół do Krzeszowa pod hasłem: „Z Maryją umacniamy naszą wiarę” – odbędzie się w sobotę 3 września. Prosimy chętnych o zgłoszenie w zakrystii swego udziału. Wyjazd o godz. 8.15 z przystanku autobusowego (naprzeciw placu kościelnego). Koszt wyjazdu: ok. 40 zł. 
 6. Msza św. o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dla Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców, młodzieży i dzieci ze szkół znajdujących się na terenie naszej parafii, będzie sprawowana w czwartek 1 września o godz. 9.00.
 7. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu: śp. Janinę Pich. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie…