1. Dzisiaj, z racji III niedzieli miesiąca: po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. 
  2. We wtorek obchodzimy Dzień Ojca. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych tatach, tatusiach, ojcach i opiekunach. Po Mszy św. wieczornej: spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy, których serdecznie witamy w naszej Parafii i zapraszamy do udziału we Mszach św. i nabożeństwach. 
  3. Przeżywając w środę  – 24 czerwca –  odpust parafialny, dziękujmy Panu Bogu za dar naszego Świętego Patrona i módlmy się, by On wstawiał się za nami do Boga i wypraszał nam potrzebne łaski. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i suma odpustowa o godz. 19.00. Po sumie odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Tacę z odpustu przeznaczymy na prace konserwatorskie głównego ołtarza. Rozpoczął się IV etap konserwacji Głównego Ołtarza, figury zostały już zawiezione do renowacji. Prace przy ołtarzu ruszą początkiem lipca. Już teraz dziękujemy za każde wsparcie modlitewne i materialne na rzecz naszej świątyni. W czasie odpustu będzie można nabyć cegiełki, które będą również wsparciem IV etapu konserwacji ołtarza. Prosimy o liczny i pobożny udział w naszym święcie Parafian, Kuracjuszy, Gości, Służbę Liturgiczną, Panie i Panów do asysty procesyjnej. 
  4. W dzień odpustu parafialnego o godz. 19.00 będziemy również przeżywać rocznicę I Komunii Św., módlmy się za dzieci i ich rodziny, aby św. Jan Chrzciciel wyprosił im łaskę wierności Jezusowi.
  5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym “Tchnienie Ojca” zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie w czwartek po Mszy Świętej wieczornej. 
  6. Zapraszamy Uczniów, Dyrekcje, Nauczycieli i Pracowników Administracji Szkół z terenu naszej parafii na uroczystą Mszę św. kończącą obecny rok szkolny w piątek 26 czerwca o godz. 9.00. 
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, planujących chrzest św. swoich dzieci. Obecność zainteresowanych jest obowiązkowa.  
  8. Informujemy, że od lipca nie będzie w naszym kościele Mszy św. niedzielnej o godz. 15.00.
  9. Zespół Szkół Katolickich informuje, że trwa nabór do I klasy szkoły podstawowej, ponadto otwarta zostanie także klasa IV. Nabór trwa także do kl. I Liceum Akademickiego. Szczegóły można znaleźć na: www.szkola.pankracy.edu.pl Ciekawe materiały można też znaleźć na YouTube na kanale: „PankracyTV”. Polecamy katolicką szkołę: „Szkołę Wartości”. 
  10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej, zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką (Gość Niedzielny, Niedziela) oraz różne książki.
  11. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp. Jarosława Latto, śp. Czesława Burdelak. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…