1. Dzisiaj, z racji III niedzieli miesiąca: po Mszach Św.: zbiórka do puszek na potrzeby naszej świetlicy parafialnej. 
 2. Po każdej Mszy Św. do soboty włącznie odmawiamy nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.  
 3. Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach majowych z Litanią loretańską, które w naszym kościele odbywają się codziennie o godz. 18.30. 
 4. W tym tygodniu:
  – w środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  – w czwartek – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym: “Tchnienie Ojca” zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej.
  – w piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza – w tym dniu świętujemy Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych Mamach i zanośmy w ich intencjach prośby do Boga o wszelkie łaski i błogosławieństwo i dary Ducha Świętego, a dla zmarłych Matek prośmy
  o wieczne zbawienie. W tym dniu Zakon Rycerzy Św. Jana Pawła II będzie zbierał ofiarę na Dom Samotnej Matki z Dzieckiem w Pobiednej. Bóg zapłać za dar serca. 
 5. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na Wieczór Chwały w sobotę o godz. 21.00. W programie świadectwa, moc modlitwy i wołanie o Ducha Świętego. Punktem kulminacyjnym będzie  Mszą św. o 24.00. 
 6. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – zakończenie okresu wielkanocnego oraz czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, natomiast o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i rodziców chrzestnych w sali klasztornej.
 7. Parafia Matki Bożej Miłosierdzia z Cieplic zaprasza na doroczny festyn z okazji „Święta Matki”. Festyn rozpocznie się w niedzielę 28 V w południe po Eucharystii. Zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, zawody sportowe, występy zespołów artystycznych wraz z koncertem Zespołu „Bayer Full”.
 8. 4 czerwca – w niedzielę: na Mszy św. o godz. 11.30: w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Wiernych, których ta uroczystość nie dotyczy bezpośrednio, prosimy o udział, w miarę możliwości, we Mszy św. o innych godzinach.
 9. W dniach od 23 lipca do 2 sierpnia 2023 r. organizujemy wyjazd do Medjugorje na Festiwal. Są wolne miejsca. Szczegóły i zapisy u o. Grzegorza. 
 10. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, wiele ciekawych książek. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.
 11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą: śp. Teresę Malinowską. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie…