1. Dzisiaj rozpoczynamy duchowe przygotowanie całej Parafii do przyjęcia relikwii św. Jana Pawła II. Uroczystość odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia 11.04.2021 r. Z tej racji zapraszamy parafian na FILMOWE DNI SKUPIENIA ZE ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM II. Witamy w naszej Parafii p. Benona Wylegałę, Konsultora Generalnego Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II oraz założyciela Fundacji Filmowy Ruch Ewangelizacyjny z Bielska-Białej, który  poprowadzi spotkania ewangelizacyjne.
  W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.35 odbędą się projekcje unikalnych filmów: “Tajemnica tajemnic”, „Lolek” – „Wyzwolenie kontynentu”.

 1. Dzisiaj, z racji III niedzieli miesiąca: po Mszy św.: zbiórka do puszek na potrzeby naszej świetlicy parafialnej.
 2. Zapraszamy do zapoznania się z Wystawą Katyńską, znajdującą się na korytarzu naszego Kolegium – przejście przez zakrystię. W marcu 1940 roku władze ZSRR podjęły decyzję o wymordowaniu polskich oficerów, jeńców obozów w Starobielsku, Ostaszkowie i Kozielsku. Do 12 maja 1940 roku wymordowano strzałem w tył głowy blisko 22.000 osób. Po każdej Mszy Św. w niedzielę dla chętnych krótkie omówienie wystawy. 
 3. W czasie Wielkiego Postu korzystajmy z nabożeństw okresowych:
  Droga Krzyżowa w każdy piątek:

  godz. 8.30 i 18.00 – dla dorosłych,
  17.15 – dla dzieci,
  po Mszy św. wieczornej – dla młodzieży, studentów i tych, którzy nie mogą przyjść na wcześniejsze godziny.
  Drogi Krzyżowej ulicami miasta nie będzie z racji wprowadzonych obostrzeń.Gorzkie Żale w każdą niedziele o godz. 18.00.Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej

  czy Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. 

 4. Wierni, którzy pragną włączyć się w tym roku w Duchową Adopcje Dziecka Poczętego, mogą w zakrystii wziąć formularz, i po jego wypełnieniu złożyć go jako dar ofiarny w czwartek 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 19.00. Na Mszach Św. będzie miało miejsce przyjęcie do Duchowej Adopcji
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na Wieczór Chwały – uwielbienia Boga z nabożeństwem uznania Jezusa jako Pana i Zbawiciela. 
 6. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Na każdej Mszy św. – poświęcenie palm. Natomiast uroczyste poświęcenie palm i procesja do kościoła – na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 11.30. Gromadzimy się wówczas przed kościołem. W tym dniu odbędzie się KIERMASZ WIELKANOCNY organizowany przez Świetlicę i Seniorów z CKC. Można będzie zakupić palmy i ozdoby świąteczne. Dochód przeznaczony zostanie na działalność statutową CKC.
 7. W zakrystii w sklepiku „Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, Żywe Słowo, modlitewnik do św. Józefa Oblubieńca, kartki świąteczne oraz „Paschaliki” – małe świece, które postawimy na stole wielkanocnym jako światło Zmartwychwstałego Chrystusa i znak, że pomogliśmy swoją ofiarą biednym i potrzebującym w parafii i diecezji. Zachęcamy do ich nabywania.
 8. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Jałmużnę postną prosimy składać do skarbon znajdujących się
  w przejściu kościoła.  
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłą: śp. Małgorzatę Dobrzeniewską.  Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie…