1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Papież Franciszek ustanowił III Niedzielę zwykłą dniem poświęconym celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. 
 2. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli kapłana i błogosławieństwo Boże na kolejny rok. W tym roku Boże błogosławieństwo przyjęło 730 z 2900 rodzin zamieszkałych na terenie naszej parafii. To jest o 40 rodzin więcej niż w 2023 roku.  Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za każdy gest życzliwości, dobrego słowa oraz dar serca na kolejny etap konserwacji ścian i balustrady na chórze oraz zrozumienie potrzeb parafii. Niech Bóg hojnie wszystkim wynagrodzi. Jeżeli z różnych powodów rodzina nie mogła przyjąć kapłana to jest możliwość umówienia wizyty duszpasterskiej indywidualnie w zakrystii lub kancelarii.
 3. W tym tygodniu:
  – we wtorek – po Mszy Św. wieczornej zapraszamy kuracjuszy na spotkanie duszpasterskie w salce klasztornej.
  – we środę  – wspomnienie św. Franciszka Salezego.
  – w czwartek  – Nawrócenie św. Pawła Apostoła – święto. Po Mszy wieczornej wspólnota Odnowy w Duchu Świętym: “Tchnienie Ojca” zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie.
  – w piątek – Świętych Bp-ów Tymoteusza i Tytusa.  Zakon Rycerzy Św. Jana Pawła II zaprasza chętnych mężczyzn na spotkanie formacyjne w duchu nauczania Papieża Polaka o godz. 19.45 w salce klasztornej.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi od poniedziałku do niedzieli – godz. 18.00. 
 5. W przyszłą niedziele, 28 stycznia Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Parafia św. Jana Chrzciciela zaprasza na „Papieskie Kolędowanie”najpiękniejsze kolędy z kraju i ze świata. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 12.00, bezpośrednio po Mszy Św. koncert kolęd – wystąpią : Daria Wyrostek-Pelc, Krzysztof Paradowski -wokal; Karkonoska Filharmonia  Kameralna, Chór Harfa z Piechowic, Chór “Cantamus” – KUTW Jelenia Góra, Chór Fismolki PSM I i II st. w Jeleniej Górze, dyrygent: Wiesława Tobiasz i Agnieszka Cel.
 6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 – obowiązkowa katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i chrzestnych przed Chrztem św. ich dzieci.
 7. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, kawę zakonną św. Józefa Kalasancjusza, różne książki oraz gromnicę na święto Ofiarowania Pańskiego. Na stoliku na środku kościoła można wylosować cytaty z Biblii. 
 8. W niedzielę  4 lutego odbędzie się promocja najnowszej książki o. Piotr Różański pt: „To nie są żarty – czyli rzecz o powadze spowiedzi”. Bezpośrednio po Mszy Św. będzie można nabyć książkę. 
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłego: śp. Aleksego Buzuka. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…