1. Dziękujemy za pomoc w ustawieniu i ozdobieniu choinek. Bóg zapłać! Dzisiaj, po Mszy św., zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej. 
  2. Serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie: o godz. 7.00, po których będzie śpiewana Nowenna do Dzieciątka Jezus. Msze św. adwentowe dla dzieci o godz. 17.00. 
  3. Wigilia Narodzenia Pańskiego – 24 grudnia w czwartek, kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna. Msze św. o godz. 7.00 (ostatnie Roraty) i 8.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 19.00). Zachęcamy, by Wigilię przeżywać według tradycji katolickiej. (Nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu, potrawy niech będą postne. Gromadzimy się wokół stołu, nakrytego białym obrusem. Oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny. Zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem naszej pamięci o zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo św. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża
   i zapalenia świecy. Następnie, ktoś z rodziny, odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2,1-7). Po odczytaniu Ewangelii, należy pomodlić się za rodzinę oraz za zmarłych. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia). Tradycyjnie o północy, uroczysta Msza św., zwana Pasterką – sprawowana w intencji wszystkich naszych Parafian. W Goduszynie – Pasterka o godz. 22.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Taca z Pasterki zostanie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia w naszej Diecezji. W Dzień Bożego Narodzenia – w piątek Msze św. jak w niedzielę.
  4. Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – w sobotę. Porządek Mszy św. – jak w każdą niedzielę. Ofiary z tacy będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  5. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy planują w najbliższym czasie chrzest św. swoich dzieci również w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Obecność zainteresowanych jest obowiązkowa.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi od poniedziałku do niedzieli – godz. 18.00. Różaniec św. odmawiamy – w poniedziałek, wtorek, piątek i sobota; nowennę do MB Nieustającej Pomocy – w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory – w czwartek. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. W przyszłą niedzielę, 27 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich dla małżonków, żyjących w związkach sakramentalnych. 
  8. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Żywe Słowo na miesiąc styczeń/luty oraz bombki na choinkę. Informujemy, że w czasie Świąt będzie można nabyć kalendarz parafialny na rok 2021 wydany z racji Jubileuszu 75-lecia posługi Pijarów w Jeleniej Górze – Cieplicach. Cena symboliczna jako cegiełka na prace inwestycyjne w parafii wynosi 10 zł. 
  9. Miłosierdziu Bożemu polecamy Zmarłych śp. Andrzeja Maląg, Danutę Syga, Jana Obaza. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…