1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą dziś przeżywamy ma nam uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia – wszechświata. 
 2. Dziś również zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej. Serdecznie dziękujemy za życzliwe wspieranie jej działalności
 3. W poniedziałek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
 4. We wtorek – wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowanie p. Krzysztofowi, naszemu organiście, za jego codzienną posługę w naszej parafii oraz naszej scholii dziecięcej „Nutki Kalasancjusza” za posługę na Mszach św. z udziałem dzieci. W tym dniu zapraszamy Kuracjuszy na spotkanie duszpasterskie po Mszy św. wieczornej w salce klasztornej.
 5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Tchnienie Ojca”, zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie w czwartek po Mszy Świętej wieczornej. 
 6. Za Zmarłych, polecanych w Wypominkach, modlimy się na różańcu codziennie o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W przyszłą niedzielę – I niedziela Adwentu – czasu oczekiwania na nadejścia Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela oraz rozpoczęcie nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W tym dniu nasz Zakon obchodzić będzie Dzień Opieki Św. Józefa Kalasancjusza tzw. PATROCINIUM – prosimy o modlitwę w intencji naszej wspólnoty zakonnej
  i dzieł, które prowadzimy. 
 8. 27 listopada, w niedzielę o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujący w najbliższym czasie chrzest św. swoich dzieci.   
 9. W I niedzielę Adwentu będzie rozprowadzana w naszym kościele „Zdrapka Adwentowa” zawierająca specjalne zadania do wykonania w czasie Adwentu. Zadania pomagają przygotować serce i dom na Boże Narodzenie. Warto podjąć wyzwanie i zadbać o duchowy wymiar świąt. 
 10. W kościele pojawiła się figura św. Michała Archanioła. Jako parafia wyczekujemy peregrynacji figury św. Michała Archanioła z Gargano, która odbędzie się w Wielkim Poście i wtedy nastąpi uroczyste poświecenie naszej figury. Do tego czasu módlmy się przyzywając Jego wstawiennictwa dla całej parafii. 
 11. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, kawa św. Józefa Kalasancjusza.  Można także nabyć KALENDARZ na 2023 r. Natomiast za tydzień premiera nowej książki o. Piotra Różańskiego pt. „Dokąd po śmierci?”. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć książkę. 
 12. Miłosierdziu Bożemu polecamy Zmarłych śp. Ludwikę Tlałka, śp. Helenę Smolarczyk, śp. Halinę Krzemińską. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…