1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna ona tydzień szczególnych modlitw w intencji misji i misjonarzy. Hasło tegorocznego Tygodnia Misyjnego: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa w misji na świecie”. Po Mszach św. odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej. Serdecznie dziękujemy za życzliwe wspieranie jej działalności.  
  2. 19 października w sobotę dzieci ze scholki uczestniczyły w warsztatach muzycznych w Łodzi z zespołem Mocni w Duchu. Był to czas radosnej i twórczej pracy. W imieniu dzieci ze scholki dziękujemy za wspieranie materialnie i duchowo tej inicjatywy.
  3. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania (klasa 6, 7 i 8) wraz z rodzicami  dzisiaj po Mszy św. wieczornej czyli o 19.45.
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiary, złożone w ubiegłą niedzielę do puszek. Zostały one przeznaczone (3419 zł.) na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako nasze wsparcie w kształceniu zdolnej, ale ubogiej młodzieży.
  5. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odbywają się każdego dnia o godz. 18.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. W liturgii Kościoła wspominamy św. Jana Pawła II, papieża – we wtorek a po Mszy św. wieczornej spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy. Natomiast członkowie Domowego Kościoła serdecznie zapraszają na Mszę św. w intencji wszystkich małżeństw naszej parafii w piątek o godz. 19.00
  7. Rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnegow przyszłą niedzielę.  Będzie to okazja, by dziękować Dobremu Bogu za możliwość oddawania Mu czci w murach tej świątyni, z którą związane jest życie naszej wspólnoty. Na mszy św. o godz. 11.30 osoby, które przez 33 dni przygotowywały się do zawierzenie się Jezusowi przez ręce Maryję wg. Traktatu św. Ludwika de Montfort dokonają uroczystego oddania się Bogu. Tacę w tym dniu przeznaczymy na prace materialne przy kościele.  O godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, planujących chrzest św. swoich dzieci.  
  8. Msza św. zbiorowa – konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną odbędzie się we wtorek 29 października o godz. 19.00. Intencje już można składać w zakrystii.  
  9. Zapraszamy dzieci na BAL ŚWIĘTYCH, który rozpocznie się w kaplicy św. Anny przy ulicy Zjednoczenia Narodowego (przy przedszkolu) Mszą św. w intencji dzieci i ich rodziców – 31  października w czwartek godz. 17.00. Następnie odbędzie się radosny marsz ulicami Cieplic, bal w salce, różne zabawy, wiele słodkości dla dzieci i jeszcze innych atrakcji. Zachęcamy, by dzieci przyszły przebrane za Świętych lub namalowały portret swojego świętego Patrona.
  10. Do dnia 3 listopada 2019 r. wszyscy parafianie mogą zgłaszać na piśmie swoich kandydatów do nowych Rad Parafialnych i Ekonomicznych  u Ojca Proboszcza lub w kancelarii parafialnej. 
  11. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, prosimy o zadbanie o groby naszych zmarłych. Zachęcamy do składania (w zakrystii lub kancelarii parafialnej) tzw. Wypominek. Kartki na wypominki znajdują się na bocznych ołtarzach i w zakrystii.
  12. Już dzisiaj informujemy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych (piątek, 1 listopada) nie będzie Mszy św.w kościele o godz. 13.00 i 15.00. Msza św. na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 12.00, a po niej, około godz. 13.00 – modlitwy za zmarłych i procesja. Wieczorem, o godz. 20.15 – na cmentarzu – Nabożeństwo światła: wspólna modlitwa za naszych zmarłych.  W Dzień Zaduszny (2 listopada) Msza św. na cmentarzu, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, będzie o godz. 15.00.
  13. Zachęcamy do systematycznego czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia KALENDARZE PARAFIALNE na 2020 rok.
  14. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: Ryszarda Kuczmę, Mirosławę Gromkiewicz, Platona Matkowskiego, Kazimierza Bukrabę. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie….