1. Witamy w naszej wspólnocie zakonnej o. Witalija Siarko SP, który został posłany do pracy duszpasterskiej z Krakowa do naszej parafii. Życzymy Ci, drogi Ojcze, wielu łask Bożych, życzliwości ludzkiej i owocnej posługi kapłańskiej.
 2. Dziś po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na pokutno – błagalną procesję różańcową za naszą Ojczyznę po ścieżkach naszego uzdrowiska z Matką Boską Częstochowską. Rozpoczęcie procesji przy Krzyżu misyjnym o godz. około 20.00. Będziemy prosić  Pana Boga przez wstawiennictwo Matki Najświętszej naszej Królowej o łaskę wiary dla naszego Narodu, o powrót na ścieżki Pana dla tych Polaków, którzy odeszli, o pokój w Ojczyźnie i ochronę przed wojną. Zgromadźmy się licznie, by wypraszać dla Polski błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi.
 3. W tym tygodniu:
  – we wtorek – Najświętszej Marii Panny, Królowej. Jest to święto ustanowione przez papieża Piusa XII, który napisał: „… ZARZĄDZAMY, aby w tym dniu odnawiano poświęcenie ludzkości Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Bądźmy wszyscy apostołami Maryi, by tego dnia zjednoczyła nas wspólna modlitwa, przez którą ponownie oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi – Sercu, które jest nam „schronieniem i drogą, która zaprowadzi nas do Boga”. Po każdej Mszy św. ponowimy akt oddania się Niepokalanemu Sercu Maryi. Natomiast po Mszy św. wieczornej spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy. Serdecznie zapraszamy.
  – w czwartek – św. Bartłomieja – Apostoła;
  – w piątek – Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza, Założyciela naszego Zakonu, patrona dzieci i młodzieży.
  – w sobotę świętujemy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.00 i 19.00. 
 4. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. 
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i rodziców chrzestnych. 
 6. Przez całe wakacje po każdej niedzielnej Mszy św., zbieramy do puszek pieniądze przed kościołem na energooszczędne ogrzewanie kościoła. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wpłacają pieniądze na konto parafialne czy składają ofiarę do puszki. Planowane zakończenie inwestycji związanej z ogrzewaniem przewidywane jest pod koniec września tego roku. Jesteśmy wdzięczni wszystkim za modlitwę i dar serca. 
 7. W dniach 29 września do 1 października 2023 r. organizujemy trzydniową pielgrzymkę do Kalwarii Wejherowskiej i sanktuariów Kaszub i Pomorza. Odwiedzimy między innymi Pelplin, Swarzewo (sanktuarium MB Królowej Polskiego Morza), Sianowo (sanktuarium MB Królowej Kaszub), Gdańsk, Paradyż (sanktuarium MB Wychowawczyni Powołań Kapłańskich), Rokitno (sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej). Szczegóły i zapisy w zakrystii  i u o. Grzegorza.
 8. Organizujemy PARAFIALNĄ PIELGRZYMKĘ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ + SYNAJ W DNIACH OD 4 DO 13 MARCA 2024 r. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy i szczegóły u o. Grzegorza.
 9. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, Żywe Słowo, wiele ciekawych książek. Są do nabycia również oryginalne magnesy pamiątkowe z św. Janem Chrzcicielem oraz kawa św. Józefa Kalasancjusza. Wszystkim wypoczywającym życzymy Bożego błogosławieństwa. Witamy serdecznie kuracjuszy, gości i zapraszamy na nabożeństwa i Msze Św. w naszej świątyni.
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu: śp. Elżbietę Zawadzką. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie…