1. Dzisiaj, z racji III niedzieli miesiąca: po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. 
  2. W środę obchodzimy Dzień Ojca. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych tatach, tatusiach, ojcach i opiekunach. 
  3. Przeżywając w czwartek  – 24 czerwca –  odpust parafialny, dziękujmy Panu Bogu za dar naszego Świętego Patrona i módlmy się, by On wstawiał się za nami do Boga i wypraszał nam potrzebne łaski. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i suma odpustowa o godz. 19.00. Po sumie odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Tacę z odpustu przeznaczymy na prace konserwatorskie głównego ołtarza. Rozpoczął się kolejny etap konserwacji głównego ołtarza i prezbiterium. Już teraz dziękujemy za każde wsparcie modlitewne
   i materialne na rzecz naszej świątyni. W czasie odpustu będzie rozprowadzany „Miód św. Jana Chrzciciela” oraz inne cegiełki, które będą również wsparciem kolejnego etapu konserwacji ołtarza. Prosimy o liczny i pobożny udział w naszym święcie: Parafian, Kuracjuszy, Gości, Służbę Liturgiczną, Panie i Panów do asysty procesyjnej. 
  4. W dzień odpustu parafialnego o godz. 19.00 będziemy również przeżywać rocznicę I Komunii Św., módlmy się za dzieci i ich rodziny, aby św. Jan Chrzciciel wyprosił im łaskę wierności Jezusowi.
  5. Pragniemy poinformować, że na mocy decyzji Matki Przełożonej Generalnej Sióstr Prezentek – siostry zamykają swoją placówkę  w Jeleniej Górze – Cieplicach. W związku z tym oficjalne pożegnanie sióstr odbędzie się w czwartek na Mszy św. odpustowej o godz. 19.00. 
  6. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.30. 
  7. Informujemy, że Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego odbędzie się 25 czerwca w piątek o 9.00. Zapraszamy Uczniów, Dyrekcje, Nauczycieli i Pracowników Administracji Szkół z terenu naszej parafii na uroczystą Mszę św. kończącą obecny rok szkolny. 
  8. Spotkanie formacyjne Rycerzy Zakonu św. Jana Pawła II i chętnych mężczyzn, którzy chcą wstąpić w szeregi rycerstwa odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej.
  9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 29 lipca do 8 sierpnia 2021 r. na Festiwal Młodych. Nie ma ograniczeń wiekowych. Koszt to 550 zł plus 240 euro i opłata za test. Zapisy i szczegóły u o. Grzegorza lub w zakrystii.
  10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej, zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką (Gość Niedzielny, Niedziela), Żywe Słowo, breloki, różańce i książki.
  11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Sławomira Zgondek, śp. Ryszarda Znój, śp. Andrzeja Burkiewicz.  Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…