1. Dzisiaj, z racji III niedzieli miesiąca: po Mszach Św.: zbiórka do puszek na potrzeby naszej świetlicy parafialnej.
  2. W czasie Wielkiego Postu korzystajmy z nabożeństw okresowych:
   Droga Krzyżowa w każdy piątek:
   godz. 8.30 i 18.00 – dla dorosłych, 17.15 – dla dzieci, po Mszy św. wieczornej – dla młodzieży, studentów i tych, którzy nie mogą przyjść na wcześniejsze godziny.
   Gorzkie Żale w każdą niedziele o godz. 18.00. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. 
  3. Wierni, którzy pragną włączyć się w tym roku w Duchową Adopcje Dziecka Poczętego, mogą w zakrystii wziąć formularz, i po jego wypełnieniu złożyć go jako dar ofiarny w piątek 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 19.00. Na Mszach Św. będzie miało miejsce przyjęcie do Duchowej Adopcji. W tym dniu Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Na prośbę Bp Legnickiego w łączności duchowej z Papieżem Franciszkiem każda parafia poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. W naszej parafii akt poświęcenia odbędzie się 25 marca po Mszy Św. wieczornej.
  4. Zapraszamy na spotykanie się z żywym Jezusem w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do niedzieli od  godz. 18.00. Będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i przeżywania różnych nabożeństw w intencji parafian, gości i kuracjuszy.
  5. Katechezy dla narzeczonych, którzy planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, rozpoczną  się w naszej parafii w sobotę, 19 marca br. o godz. 18.00 w salce klasztornej. Zapraszamy zainteresowanych. 
  6. Wielkopostne rekolekcje parafialne dla parafian rozpoczniemy w V niedzielę Wielkiego Postu, 3 kwietnia. Módlmy się o dobre, duchowe owoce dla nas wszystkich.
  7. W „Sklepiku Brata Teodora” w zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką, Żywe Słowo, różne książki: „Tajemnice Wielkanocy”, modlitewniki, kartki świąteczne, „Paschaliki” – małe świece, które postawimy na stole wielkanocnym jako światło Zmartwychwstałego Chrystusa i znak, że pomogliśmy swoją ofiarą biednym i potrzebującym w parafii i diecezji oraz kawę zakonną św. Józefa Kalasancjusza.
  8. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy, rozliczając się z podatku dochodowego, przekazują jego 1% na rzecz naszej świetlicy parafialnej i Centrum Kultury Calasanz. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Jałmużnę postną prosimy składać do skarbon znajdujących się w przejściu kościoła.  
  9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą: śp.  Eugenię Grymowicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie …