1. Zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach parafialnych, które głosi ks. Michał Olszewski Sercanin. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dla ogółu wiernych od poniedziałku do środy o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i o 19.00. We wtorek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na Wieczór Chwały z nabożeństwem uzdrowienia duszy i ciała. Szczegółowy plan rekolekcji – w gablotce przed kościołem i na stronie internetowej. Zaplanujmy tak nasz czas, by z radością uczestniczyć w kościele w tym bezpośrednim przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem i Kościołem w czasie spowiedzi św., która w naszej parafii będzie we wtorek, 21 grudnia od godz. 8.30 i od godz. 18.00. Ofiary, składane na tacę w czasie rekolekcji (w środę), będą przeznaczone dla Rekolekcjonisty i na dzieła związane z posługą  ewangelizacyjną. 
  2. Dziękujemy za pomoc w ustawieniu i ozdobieniu choinek. Bóg zapłać! Dzisiaj, po Mszy św., zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej. Natomiast Rycerze Zakonu św. Jana Pawła II  przed kościołem zbierają datki na zakup pralki i paczki dla Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Pobiednej w Izeranach. 
  3. Serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie: o godz. 7.00, po których będzie śpiewana Nowenna do Dzieciątka Jezus.
  4. Wigilia Narodzenia Pańskiego24 grudnia w piątek, kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna. Msze św. o godz. 7.00 (ostatnie Roraty) i 8.00 nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 19.00. Zachęcamy, by Wigilię przeżywać według tradycji katolickiej. (Nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu, potrawy niech będą postne. Gromadzimy się wokół stołu, nakrytego białym obrusem. Oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny. Zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem naszej pamięci o zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo św. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Następnie, ktoś z rodziny, odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2,1-7). Po odczytaniu Ewangelii, należy pomodlić się za rodzinę oraz za zmarłych. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia). Tradycyjnie o północy, uroczysta Msza św., zwana Pasterką – sprawowana w intencji wszystkich naszych Parafian. W Goduszynie – Pasterka o godz. 22.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Taca z Pasterki zostanie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia w naszej Diecezji. W Dzień Bożego Narodzenia – w sobotę  Msze św. jak w każdą niedzielę.
  5. W przyszłą niedzielę, 26 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich dla małżonków, żyjących w związkach sakramentalnych. Ofiary z tacy będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski. 
  6. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Żywe Słowo na miesiąc styczeń/luty, czasopismo Miłujcie się, świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, kalendarz parafialny na rok 2022.
  7. Miłosierdziu Bożemu polecamy Zmarłych śp. Fryderyka Manthaj, śp. Władysława Zator,  śp. Stanisławę Maliborską, śp. Krystynę Michalską. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…