1. Trwa Cieplickie Święto Miodu, o godz. 10.00 – uroczysta Msza św. w intencji Pszczelarzy z racji ich dorocznego święta. 
 2. Z racji III niedzieli miesiąca, po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej. Serdecznie dziękujemy za życzliwe wspieranie jej działalności.  
 3. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek – Diecezja Legnicka przeżywa Rocznicę Poświęcenia Kościoła Katedralnego oraz ingres Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego o godz. 12.00. Pamiętajmy podczas modlitwy osobistej oraz wspólnotowej o Księdzu Biskupie wyjednując wszelkie potrzebne łaski w głoszeniu biskupiego orędzia: „Bóg jest Miłością”.
  – we wtorek – Świętego Mateusza Apostoła;
  – we środę –  Bł. Męczenników pijarskich: Dionizego Pamplony i 12 Towarzyszy.
  – w czwartek  – św. Ojca Pio. 
 4. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy planują w najbliższym czasie chrzest św. dzieci odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
 5. Zapraszamy młodzież klas 7 szkoły podstawowej, która pragnie rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania na spotkanie organizacyjne w niedzielę 26 września o godz. 11:00 w salce w klasztorze. Szczegółowych informacji udziela o. Łukasz. 
 6. W najbliższy weekend, 24-26 września w Krakowie odbędzie się Kongres Duchowości Młodych adresowany dla będących w wieku 18-35 lat. Można wybrać odpowiednią ścieżkę: klasyczną, otwartą lub medytacyjną. Wśród mówców będą: bp Artur Ważny, ks. Mirosław Maliński, s. Małgorzata Chmielewska, o. Jacek Prusak. Tematy to. m.in. Modlitwa nie tylko odklepana czy Odrzuceni przez kościół? Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc A więcej informacji i zapisy na inspirowani.pijarzy.pl
 7. Siostry Magdalenki od Pokuty zapraszają Panie w każdym wieku na spotkanie Kobiet nt. „Przywiązania a towarzyszenie  i wspieranie” dnia 24 września br. Od godz. 17.00 do 20.00 do Klasztoru przy ul. Kopernika 1 w Jeleniej Górze.
 8. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, książkę z tematyką rozważań różańcowych i różańce parafialne. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.  Pamiątkową książkę „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”  można zabrać ze stolika umieszczonego przy bocznych konfesjonałach. A w kinach można obejrzeć spektakularny film o kardynale „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Zachęcamy.
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Krystyna Piasecka, śp. Wielisława Kostkowska, śp. Stefania Gruzd. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie.