1. Dzisiaj, z racji III niedzieli miesiąca, po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej.
2. Od dziś do następnej niedzieli przeżywamy 21 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią, niesiemy Chrystusa”, z tej to okazji nastąpi błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów w sobotę 25 lipca po Mszy św. wieczornej i w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Ofiarami, składanymi podczas błogosławieństwa, pragniemy wesprzeć dzieło zakupu środków transportu dla misjonarzy.
3. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w środę – Święto św. Marii Magdaleny, w czwartek – Święto św. Brygidy Patronki Europy, w piątek – św. Kingi, w sobotę – Święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa.
4. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy Kuracjuszy na spotkanie duszpasterskie.
5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym “Tchnienie Ojca” zaprasza na wieczór uwielbienia Boga: „Nie płacz! – Potężna jest Miłość!” z modlitwami o uzdrowienie. Wieczór Chwały odbędzie się wyjątkowo w środę po Mszy Świętej wieczornej.
6. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. W tym czasie zapraszamy również na nabożeństwa do naszej świątyni: Różaniec św. odmawiamy: w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę, nowennę do MB Nieustającej Pomocy: w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory: w czwartek.
7. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, planujących chrzest św. swoich dzieci. Obecność zainteresowanych jest obowiązkowa.
8. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, ikony z Patronem naszej Parafii św. Janem Chrzcicielem, magnesy oraz obrzęd poświęcenia mieszkania.
9. Parafia Matki Bożej Miłosierdzia z Cieplic organizuje jednodniową pielgrzymkę na Górę Świętej Anny w piątek 24 lipca. W programie pielgrzymki zwiedzanie: Bazyliki w Nysie; Sanktuarium św. Józefa w Prudniku (jest to jedno z miejsc uwięzienia kard. Stefana Wyszyńskiego); Paulińskie Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Mochowie; Domek Loretański w Głogówku. Wyjazd z Cieplic przy PCK o godz. 5:00, powrót ok. 23:30. Koszt: 85 zł. Przy zapisie należy podać adres i nr pesel, wymagane do zawarcia ubezpieczenia.
10. Wszystkim naszym Parafianom życzymy błogosławionego czasu wakacyjnego i urlopowego. Kuracjuszy i Gości serdecznie witamy w naszej parafii i zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach sprawowanych w naszej świątyni.
11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Marię Nowak, śp. Jarosława Krzysztoń, śp. Jana Szymańskiego. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…