1. Zapraszamy parafian, gości i kuracjuszy na Festyn parafialny przed odpustem, który rozpocznie się dzisiaj około godz. 14.15 na placu przy kościele. Będzie wiele ciekawych atrakcji dla dzieci i dorosłych m.in. wóz strażacki, grillowana kiełbaska, profesjonalna strzelnica laserowa z nagrodami, pyszna kawa, ciasto. W czasie festynu będzie rozprowadzany „Miód św. Jana Chrzciciela” oraz inne cegiełki, które będą również wsparciem kolejnego etapu konserwacji świątyni. 
  2. Z racji III niedzieli miesiąca: po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. 
  3. Trwamy na nowennie przed odpustem parafialnym. Po każdej Mszy Św. będziemy przyzywać wstawiennictwa św. Jana Chrzciciela.
  4. We wtorek zapraszamy kuracjuszy na spotkanie duszpasterskie po Mszy św. wieczornej.
  5. Przeżywając w czwartek  – 23 czerwca –  odpust parafialny, dziękujmy Panu Bogu za dar naszego Świętego Patrona i módlmy się, by On wstawiał się za nami do Boga i wypraszał nam potrzebne łaski. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i suma odpustowa o godz. 19.00. Po sumie odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Tacę z odpustu przeznaczymy na prace konserwatorskie ścian i balustrad w kościele. Już teraz dziękujemy za każde wsparcie modlitewne i materialne na rzecz naszej świątyni. Prosimy o liczny i pobożny udział w naszym święcie: Parafian, Kuracjuszy, Gości, Służbę Liturgiczną, Panie i Panów do asysty procesyjnej. 
  6. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.30. 
  7. Informujemy, że Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego odbędzie się 24 czerwca w piątek o 9.00. Zapraszamy Uczniów, Dyrekcje, Nauczycieli i Pracowników Administracji Szkół z terenu naszej parafii na uroczystą Mszę św. kończącą obecny rok szkolny. 
  8. W piątek, 24 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00 i 8.00 i 19.00. O godz. 18.00 wystawienie i osobista adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uświęcenia kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. W tym dniu po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Rycerzy Zakonu św. Jana Pawła II i chętnych mężczyzn, którzy chcą wstąpić w szeregi rycerstwa. 
  9. W sobotę wspominamy Niepokalane Serce NMP. W tym dniu Zakład Opiekuńczo Leczniczy w Jeleniej Górze przy ul. Żeromskiego zaprasza na Msze Św. odpustową o godz. 12.00 i piknik rodzinny. Dla wszystkich czeka wiele atrakcji przygotowanych przez podopiecznych. 
  10. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, planujących chrzest św. swoich dzieci. Obecność zainteresowanych jest obowiązkowa.  
  11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 29 lipca do 8 sierpnia 2022 r. na Festiwal Młodych. Nie ma ograniczeń wiekowych. Zapisy i szczegóły u o. Grzegorza lub w zakrystii.
  12. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej, zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką (Gość Niedzielny, Niedziela), Żywe Słowo, różańce, książki i kawa św. Józefa Kalasancjusza.
  13. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Krystynę Jaśkiewicz, śp. Barbarę Woźniak. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…