1. Dzisiaj, z racji III niedzieli miesiąca – po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej oraz dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
  2. POPIELEC – rozpoczęcie Wielkiego Postu – w środę 22 lutego. Uczestnicząc we Mszach Św. (7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 19.00) i przyjmując popiół na swoje głowy, zechciejmy z wiarą rozpocząć przygotowanie duchowe do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pomyślmy: jakie postanowienia, jakie wyrzeczenia, jakie uczynki będą nas prowadzić poprzez dni Wielkiego Postu. Pomocą może być „Zdrapka Wielkopostna”, którą będzie można nabyć w tym dniu. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. W Wielkim Poście obowiązuje również zakaz organizowania zabaw i uczestniczenia w nich.  
  3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 8.30 i 18.00  – dla dorosłych, o 17.15 – dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej, o 19.40 – dla młodzieży, studentów i tych, którzy nie mogą przyjść na wcześniejsze godziny. W niedziele – o godz. 18.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  4. W czwartek po Mszy św. wieczornej, wspólnota Odnowy w Duchu Świętym: “Tchnienie Ojca” zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie.
  5. W piątek po Mszy św. wieczornej, Zakon Rycerzy Św. Jana Pawła II zaprasza chętnych mężczyzn na spotkanie formacyjne w duchu nauczania Papieża Polaka. 
  6. Zapraszamy na spotykanie się z żywym Jezusem w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do niedzieli od  godz. 18.00. Będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i przeżywania różnych nabożeństw w intencji parafian, gości i kuracjuszy.
  7. W przyszłą niedzielę, 26 lutego, o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i chrzestnych przed Chrztem św. ich dzieci.  
  8. Prosimy o przekazanie 1,5 % podatku dochodowego na rzecz naszej świetlicy parafialnej. Na formularzach deklaracji PIT wystarczy wpisać nr KRS Fundacji Kręgu Przyjaciół Dziecka im. Św. Józefa Kalasancjusza z dopiskiem: Świetlica-Cieplice. Foldery tej Fundacji znajdują się w przedsionku kościoła i w zakrystii.
  9. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, „Żywe Słowo” na miesiąc marzec i kwiecień, książki, kawa zakonna św. Józefa Kalasancjusza.