1. Wczoraj w Kościele rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy”. W wielu miejscach z tej racji będą się odbywać uroczyste nabożeństwa. Prośmy Boga o dar jedności chrześcijan. 
  2. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską, w czasie której chcieliśmy odwiedzić wszystkich naszych Parafian, nikogo nie pomijając. Jeżeli jednak zdarzyło się, że u kogoś nie byliśmy to prosimy te osoby o zgłoszenie się dzisiaj w zakrystii w celu uzupełnienia kolędy. Dziękujemy za wspólną modlitwę, możliwość poznania się oraz porozmawiania. Jesteśmy Wam wdzięczni za każdy gest życzliwości, dobrego słowa, dar serca i zrozumienia potrzeb parafii. Niech Bóg hojnie wszystkim wynagrodzi.
  3. Dzisiaj, z racji III niedzieli miesiąca – po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej. Natomiast o godz. 20.00 spotkanie organizacyjne dla dorosłych kandydatów do bierzmowania. 
  4. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych Babć i Dziadków z racji ich święta we wtorek i w środę. 
  5. Zapraszamy wszystkich wiernych na adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele od godz. 18.00 wraz z nabożeństwami: w poniedziałek – Różaniec, we wtorek – Różaniec i nabożeństwo ku czci św. Józefa Kalasancjusza a po Mszy św. wieczornej – spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy; w środę –  Nowenna do MBNP, w czwartek – Koronka do Bożego Miłosierdzia i wspólne Nieszpory, a po Mszy św. wieczornej spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym, w piątek i sobotę – Różaniec.
  6. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, planujących chrzest św. swoich dzieci w przyszłą niedzielę 26 stycznia o godz. 18.00. 
  7. Specjalista tematyki duchowości małżeńskiej – Pan Mieczysław Guzewicz – będzie gościem w naszej parafii i w przyszłą niedzielę przedstawi na każdej Mszy św. „Receptę na szczęście małżeńskie”. Zapraszamy do licznego udziału. 
  8. Msza św. zbiorowa – konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną odbędzie się 28 stycznia we wtorek o godz. 19.00. Intencję można składać do rozpoczęcia mszy świętej w zakrystii.
  9. W dniach od 22 do 24 maja 2020 r. organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu – jedynego miejsca w Polsce, w którym uznano objawienia Matki Bożej. W programie jest również nawiedzenie Sanktuarium w Świętej Lipce. Przejazd komfortowym autokarem, dwa noclegi w pokojach jedno i dwu osobowych. Zapisy u o. Grzegorza lub w zakrystii.
  10. Nasza parafia również organizuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 29 lipca do 8 sierpnia 2020 r. na Festiwal Młodych. Nie ma ograniczeń wiekowych. Zapisy i szczegóły u o. Grzegorza.  
  11. W „Sklepiku Brata Teodora” w zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką.
  12. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp. Mariannę Nowotnik, śp. Weronikę Jabłońską. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie…

 

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy w związku z sezonem ogrzewczym

Sezon zimowy niesie ze sobą zagrożenia związane z ogrzewaniem mieszkań – pożary i zaczadzenia.

Krajowa Izba Kominiarzy popiera kampanię prewencyjną CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA! prowadzoną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i Państwową Straż Pożarną.

Kominy: instalację dymową, spalinową oraz wentylacyjną należy poddawać okresowej kontroli, oraz czyszczeniu przez uprawnionego kominiarza.

Profesjonalna kontrola kominiarska to nie tylko formalność, lecz główna zasada bezpieczeństwa, zapobiega zaczadzeniom, pożarom, spełniając jeden z podstawowych warunków ubezpieczenia domu.

Obowiązek przeprowadzenia okresowych czyszczeń i kontroli przewodów kominowych dotyczy również budynków jednorodzinnych. Za te czynności odpowiedzialny jest właściciel/zarządca nieruchomości.

Utrzymywanie instalacji grzewczo-kominowych w dobrym stanie technicznym, spalanie paliw dobrej jakości oraz okresowe czyszczenia kominów jest ekonomiczne i proekologiczne. Ma zasadniczy wpływ na zmniejszenie emisji toksycznych gazów i pyłów do atmosfery, a w efekcie zmniejszenie smogu.

W przypadku pożaru lub zaczadzenia brak dokumentacji terminowego czyszczenia i kontroli kominów może stanowić podstawę odmowy wypłaty odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową.

Równocześnie zachęcamy do instalacji czujników tlenku węgla oraz dymu – takie urządzenia mogą uratować zdrowie, a nawet życie mieszkańców. Instalację czujników należy wykonać w konsultacji z kominiarzem podczas okresowej kontroli lub czyszczenia kominów.

Marcin Ziombski prezes Krajowej Izby Kominiarzy