1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna ona tydzień szczególnych modlitw w intencji misji i misjonarzy. Hasło tegorocznego Tygodnia Misyjnego: „Oto ja, poślij mnie”. Po Mszach św. odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej. Serdecznie dziękujemy za życzliwe wspieranie jej działalności. W dniu dzisiejszym swoje imieniny obchodzi o. Łukasz, pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie, w sposób szczególny podczas Mszy św. o godz. 19.00
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 13.00 naszej młodzieży zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania przez o. Mateusza Pindelskiego Prowincjała Zakonu Pijarów. Natomiast wizytacja parafii przez Bp Legnickiego została przełożona.
  3. Serdecznie dziękujemy za ofiary, złożone w ubiegłą niedzielę do puszek. Zostały one przeznaczone (2118 zł.) na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako nasze wsparcie w kształceniu zdolnej, ale ubogiej młodzieży.
  4. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni – codziennie o godz. 18.15. Dzieci zapraszamy w sposób szczególny w poniedziałki, środy i piątki.
  5. W liturgii Kościoła wspominamy:
   Św. Jana Kantego  – we wtorek,
   św. Jana Pawła II, papieża – w czwartek.
  6. Rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnegow przyszłą niedzielę.  Będzie to okazja, by dziękować Dobremu Bogu za możliwość oddawania Mu czci w murach tej świątyni, z którą związane jest życie naszej wspólnoty. Tacę w tym dniu przeznaczymy na prace materialne przy kościele. Dobiega finalizacja IV etapu renowacji Głównego Ołtarza. Planowany komisyjny odbiór odbędzie się w połowie listopada. Dziękujemy za wsparcie duchowe i materialne tego dzieła, które będzie służyć następnym pokoleniom.
   O godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, planujących chrzest św. swoich dzieci.  
  7. Msza św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową odbędzie się we wtorek 27 października o godz. 19.00. Intencje już można składać w zakrystii.  
  8. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zadbajmy o groby naszych zmarłych. Zachęcamy do składania w zakrystii tzw. Wypominek. Kartki na wypominki znajdują się na bocznych ołtarzach i w zakrystii. Wiernych zachęcamy do indywidualnego nawiedzania cmentarzy nie tylko w uroczystość Wszystkich Świętych, ale przede wszystkim w tych dniach, kiedy można uzyskać odpust za zmarłych – od 1 do 8 listopada.  
  9. Pragniemy poinformować, że dobiegła końca cyfrowa inwentaryzacja cmentarza wraz ze spacerem wirtualnym. Owoce pracy można zobaczyć na naszej stronie parafialnej wchodząc w link: cmentarz parafialny. Wszystkich, którzy wspierali tę inicjatywę modlitwą i darem serca, niech Bóg błogosławi. 
  10. Mając na uwadze wzbierającą falę zakażeń koronawirusem Bp Legnicki zarządził:
   – Dyspensa czyli zwolnienie z uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych pozostaje aktualne wobec osób z objawami infekcji.
   – Kancelaria parafialna w tym czasie będzie zamknięta do odwołania. W sytuacjach losowych i niecierpiących zwłoki należy umawiać się telefonicznie.
   – W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zadusznych nie będzie Mszy świętych celebrowanych na cmentarzach oraz wszelkich procesji. Wiernych w tych dniach zapraszamy do udziału w liturgiach sprawowanych w naszym kościele.
   – Spotkania Klubu Seniora przy Calasanz 60+ są zawieszone do odwołania.
  11. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, Żywe Słowo, kropielnice na wodę święconą i różańce parafialne.
  12. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych śp. Ryszarda Sedera i Leokadię Kowalczyk. Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…