1. Z racji III niedzieli miesiąca, po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej. Serdecznie dziękujemy za życzliwe wspieranie jej działalności.  
 2. W tym tygodniu:
  – we wtorek – Spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy po Mszy św. wieczornej.  W tym dniu przeżywamy kolejną rocznicę poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy. Niech będzie to dzień szczególnej modlitwy za naszą Diecezję i Biskupa diecezjalnego.
  – we środę – Świętego Mateusza Apostoła, natomiast po wieczornej Eucharystii odbędzie się REGIONALNE SPOTKANIE FORMACYJNE WOJOWNIKÓW MARYI.
  – w czwartek –  Bł. męczenników pijarskich: Dionizego Pamplony i 12 Towarzyszy.
  – w piątek  – św. Ojca Pio. 
 3. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy planują w najbliższym czasie chrzest św. dzieci odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
 4. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. W tym czasie zapraszamy również na nabożeństwa do naszej świątyni: Różaniec św. odmawiamy: w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę, nowennę do MB Nieustającej Pomocy:
  w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory: w czwartek. 
 5. Chętne dzieci, które chcą z radością chwalić Boga śpiewem w scholi parafialnej Nutki Kalasancjusza zapraszamy na spotkania w każdy piątek o godz. 17.30. Natomiast Odnowa w Duchu Świętym „Tchnienie Ojca” spotyka się na modlitwie w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej.
 6. Od przyszłej niedzieli 25 września do środy włącznie będziemy gościć Alfreda Dudka – znanego świeckiego ewangelizatora, który wygłosi konferencje: o symbolach i pokarmach przeklętych, o mocy błogosławieństwa i przekleństwa, o przebaczeniu i mocy Krwi Chrystusa. Pierwsza konferencja w niedzielę po wieczornej Mszy św. około 20.00, kolejne od poniedziałku do środy w dwóch turach
  o godz. 10.00 i 19.00. W środę około 20.00 zapraszamy do udziału w modlitwie uwolnienia i uzdrowienia duszy i ciała prowadzonej  przez Alfreda Dudka.  
 7. Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z wytycznymi diecezji legnickiej winni złożyć do 30 września odpowiednią deklarację, którą będzie rozdawała w szkole Siostra Alina. Dotyczy to klas 1 SP. Przypominamy, że przygotowanie do przyjęcia I Komunii rozpoczyna się już w pierwszej klasie podstawowej i trwa przez trzy lata. 
 8. Zapraszamy młodzież klas 7 szkoły podstawowej do rozpoczęcia przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisy w zakrystii. Również osoby dorosłe, które nie mają tego sakramentu prosimy o zapisanie się na specjalne przygotowanie. Szczegółowych informacji udziela o. Łukasz odpowiedzialny w naszej parafii za przygotowanie do bierzmowania.
 9. W dniach od 7 do 9 października 2022r. planujemy trzydniową pielgrzymkę na Górę św. Anny i Sanktuariów Maryjnych Śląska. Odwiedzimy również Sanktuarium św. Józefa i zespół klasztorny O.O. Franciszkanów w Prudniku – miejsce uwięzienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski. Zapisy w zakrystii i u o. Grzegorza. 
 10. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.
 11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Narcyzę Moroch, śp. Stanisława Gronek. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…