1. Zapraszamy parafian, gości i kuracjuszy na Rodzinny Festyn parafialny św. Jana Chrzciciela przed odpustem, który rozpocznie się dzisiaj około godz. 14.00 na placu przy kościele. Wśród licznych atrakcji przygotowaliśmy między innymi: film o św. Janie Chrzcicielu oraz degustację szarańczy z miodem; muzyczny występ akordeonistów; kiermasz ciast i poczęstunek kawą Św. Józefa Kalasancjusza; sprzedaż miodu św. Jana Chrzciciela i pamiątkowego magnesu z Patronem parafii, kiełbaski z grilla, stoisko edukacji myśliwskiej; wóz strażacki i auta rajdowe, dla dzieci zabawa na dmuchańcu oraz  twórczość plastyczna. Będzie również coś dla ducha – Słowo Boże, różańce a także możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej. Spędźmy razem niedzielne popołudnie.
   Ofiary złożone przy okazji festynu przeznaczymy na bieżącą działalność parafii.  
  2. Z racji III niedzieli miesiąca: po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. 
  3. Trwamy na nowennie przed odpustem parafialnym. Po każdej Mszy Św. będziemy przyzywać wstawiennictwa św. Jana Chrzciciela.
  4. We wtorek zapraszamy kuracjuszy na spotkanie duszpasterskie po Mszy św. wieczornej.
  5. Przeżywając w sobotę  – 24 czerwca –  odpust parafialny, dziękujmy Panu Bogu za dar naszego Świętego Patrona i módlmy się, by On wstawiał się za nami do Boga i wypraszał nam potrzebne łaski. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i suma odpustowa o godz. 19.00. Po sumie odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Tacę z odpustu przeznaczymy na prace konserwatorskie ścian
   i balustrad w kościele. Już teraz dziękujemy za każde wsparcie modlitewne i materialne na rzecz naszej świątyni. Prosimy o liczny i pobożny udział w naszym święcie: Parafian, Kuracjuszy, Gości, Służbę Liturgiczną, Panie i Panów do asysty procesyjnej. 
  6. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.30. 
  7. Informujemy, że Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego odbędzie się 23 czerwca w piątek o 9.00. Zapraszamy Uczniów, Dyrekcje, Nauczycieli i Pracowników Administracji Szkół z terenu naszej parafii na uroczystą Mszę św. kończącą obecny rok szkolny. 
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, planujących chrzest św. swoich dzieci. Obecność zainteresowanych jest obowiązkowa.  Natomiast po Mszy Św. wieczornej Odnowa w Duchu Świętym „ Tchnienie Ojca” zaprasza na Wieczór Chwały ze św. Janem Chrzcicielem jako uwieńczenie odpustu w parafii. Rozpoczęcie około 20.00.
  9. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, Żywe Słowo, wiele ciekawych książek, zawieszki zapachowe dla kierowców, breloki z wizerunkiem św. Krzysztofa oraz różańce. Na zewnątrz kościoła – degustacja kawy św. Józefa Kalasancjusza z możliwością jej nabycia oraz magnesy pamiątkowe.
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Halinę Komuda, śp. Mieczysława Kozłowskiego. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…