1. Dzisiaj, z racji III niedzieli miesiąca – po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz Centrum Kultury Calasanz. Dziękujemy. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 18.00.
  2. We wtorek Po Mszy św. zapraszamy kuracjuszy na spotkanie duszpasterskie do salki klasztornej, a w kościele spotkanie formacyjne dla osób zawierzających się św. Józefowi.
  3. WOJOWNICY MARYI zapraszają wszystkich mężczyzn, którzy chcą się formować w duchu Maryjnym, na kolejne MĘSKIE SPOTKANIE w środę po wieczornej Eucharystii o godzinie 19.45.
  4. W piątek po Mszy św. wieczornej, Zakon Rycerzy Św. Jana Pawła II zaprasza chętnych mężczyzn na spotkanie formacyjne w duchu nauczania Papieża Polaka. 
  5. W czasie Wielkiego Postu korzystajmy z nabożeństw okresowych:
   Droga Krzyżowa w każdy piątek: o godz. 8.30 i 18.00 – dla dorosłych, o godz. 17.15 dla dzieci oraz po Mszy św. wieczornej dla młodzieży i tych co nie mogli wcześniej uczestniczyć.
   Gorzkie Żale w każdą niedziele o godz. 18.00.
   Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj. stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.
  6. Zapraszamy na spotykanie się z żywym Jezusem w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do niedzieli od  godz. 18.00. Będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i przeżywania różnych nabożeństw w intencji parafian, gości i kuracjuszy.
  7. W przyszłą niedzielę, 25 lutego, o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i chrzestnych przed Chrztem św. ich dzieci.  
  8. Zachęcamy do wzięcia „Zdrapki Wielkopostnej”, która znajduje się na stoliku. Jest to 40 ćwiczeń dla ducha i ciała przeznaczonych na Wielki Post. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, „Żywe Słowo” na miesiąc marzec i kwiecień, książki, kawa zakonna św. Józefa Kalasancjusza oraz świece „Paschaliki”. Natomiast na ołtarzu bocznym k. ambony jest wyłożona tzw. Księga Trzeźwości, do której zachęcamy, by się wpisały osoby, które podejmują modlitwę za osoby uzależnione od alkoholu w rodzinach i parafii.
  9. Przy ławkach w głównym przejściu kościoła znajdują się skarbony: „Jałmużna Postna” i „Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu”. Tam możemy składać nasze ofiary wielkopostne.
  10. Dziękujemy wszystkim osobom, którzy złożyli dar serca na wykonanie monstrancji fatimskiej nawiązującej do wizerunku Najświętszej Maryi Panny, która w niedalekiej przyszłości będzie umieszczona w kaplicy św. Anny jako „Gwiazdy na Płaszczu Matki Bożej”. Projekt monstrancji znajduje się na banerach w kościele lub na monitorze w przedsionku. Wykonanie monstrancji zostało już zlecone. Do dzieła, które wspólnymi siłami chcemy przygotować można się jeszcze dołączyć i wesprzeć poprzez przygotowanie listu do Pana Boga. Osobisty „List do Pana Boga”  jest szczególnym aktem zawierzenia i oddania  siebie, rodziny, bądź bliskiej osoby Panu Bogu, a także materialnym znakiem indywidualnej więzi duchowej z Chrystusem i Jego Matką. Zawierzenia zawarte w „Liście”, jest zabezpieczone w specjalnych tulejkach, które zostaną wbudowane w Monstrancję. Osoby zainteresowane tematem prosimy o kontakt z o. Proboszczem.
  11. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłą: śp. Gabrielę Nakoneczną. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie…