1. Zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach parafialnych, które głosi ks. Paweł Gołofit. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dla ogółu wiernych od poniedziałku do środy o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i o 19.00. Zaplanujmy tak nasz czas, by z radością uczestniczyć w kościele w tym bezpośrednim przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem i Kościołem w czasie spowiedzi św., która w naszej parafii będzie we wtorek, 19 grudnia od godz. 8.30 i od godz. 18.00. We wtorek po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo uzdrowienia duszy i ciała, które poprowadzi ks. Rekolekcjonista. Zapraszamy. Ofiary, składane na tacę w czasie rekolekcji (w środę), będą przeznaczone dla Ks. Rekolekcjonisty i na dzieła związane z posługą ewangelizacyjną. Szczegółowy plan rekolekcji – w gablotce przed kościołem i na stronie internetowej.
  2. Po każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Centrum Kultury Calasanz. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.
  3. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Gości na Msze św. roratnie – ku czci NMP o godz. 7.00,  po których będzie śpiewana Nowenna do Dzieciątka Jezus. Dla dzieci Msze św. adwentowe o godz. 17.00. Prosimy Rodziców o umożliwienie dzieciom uczestniczenia w tych Mszach św. Dzieci zaś prosimy o przychodzenie na roraty z lampionami.  
  4. Msza św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową we wtorek o godz. 19.00. Intencje już można składać w zakrystii aż do rozpoczęcia Mszy.  
  5. W przyszłą niedzielę, 24 grudnia, przeżywać będziemy IV niedzielę Adwentu. To także Wigilia Bożego Narodzenia. Z tej to racji nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 19.00. Zachęcamy, by Wigilię przeżywać według tradycji katolickiej. (Nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu, potrawy niech będą postne. Gromadzimy się wokół stołu, nakrytego białym obrusem. Oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny. Zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem naszej pamięci o zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo św. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Następnie, ktoś z rodziny, odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2,1-7). Po odczytaniu Ewangelii, należy pomodlić się za rodzinę oraz za zmarłych. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia). Tradycyjnie o północy, uroczysta Msza św., zwana Pasterką. W Goduszynie – Pasterka o godz. 22.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Taca z Pasterki zostanie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia w naszej Diecezji. 
  6. Od nowego roku kalendarzowego nastąpi zmiana niedzielnego porządku Mszy Św. Celebracja Eucharystii będzie o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (z udziałem dzieci) i o 19.00. Natomiast w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza w Goduszynie o godz. 9.00. 
  7. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Żywe Słowo oraz świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (duża świeca 25 zł , mała 12 zł). Można nabyć również kartki świąteczne, mały żłóbek z Dzieciątkiem Jezus na stół wigilijny czy małą szopkę ze św. Rodziną.
  8. Miłosierdziu Bożemu polecamy Zmarłych: + Danisławę Krzemińską, + Stanisława Żółtek. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…