1. Dzisiaj, w naszej parafii odbywają się wybory do Rady Parafialnej. Po każdej Mszy św. wierni (dorośli i z naszej parafii) mogą w zakrystii oddać swoje głosy na kandydatów do nowej Rady.
  2. W dniu dzisiejszym obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich, ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka. Z racji III niedzieli miesiąca, przed kościołem, odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby świetlicy parafialnej.
  3. Spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy, których serdecznie witamy w naszej Parafii i życzymy powrotu do zdrowia – we wtorek po wieczornej Mszy św.
  4. Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – w czwartek. Jest to Święto Patronalne, pracujących w naszej parafii, Sióstr Prezentek. W naszych modlitwach pamiętajmy o Zgromadzeniu Sióstr Prezentek, polecając Panu Bogu sprawy całego Zgromadzenia.
  5. Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki sakralnej, organistów i scholek parafialnych – w piątek.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. W tym dniu po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 7 Szkoły Podstawowej na spotkanie formacyjne. O godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i chrzestnych, planujących Chrzest św. w miesiącu grudniu (w II dzień Świąt Bożego Narodzenia). 
  7. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Bp Marka Mendyka inaugurująca otwarcie i poświęcenie odremontowanego budynku parafialnego odbędzie się w przyszłą niedzielę 24 listopada o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy. Po Mszach świętych przedstawiciele PCK i Straży Miejskiej będą przeprowadzać zbiórkę publiczną przed kościołem na rzecz dzieci ze świetlicy i rodzin potrzebujących, w ramach XIX Akcji Charytatywnej „Zostań z Nami Św. Mikołajem” Prosimy o wsparcie tej inicjatywy, tak by w okresie świątecznym dzieci miały uśmiech na buziach. 
  8. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta – Koło Jeleniogórskie zaprasza osoby zainteresowane włączeniem się w działania Towarzystwa jako kontynuacje dzieła św. Brata Alberta. Deklaracje członkowskie można pobrać w biurze stowarzyszenia, przy ul. Wolności 180 w Jeleniej Górze. Natomiast w dniu 01.12.2019 r o godz. 17:30 w naszym kościele odbędzie się wieczór słowno-muzyczny „Słowo” Pana Józefa Kołodzieja, dolnośląskiego poety, połączony z najwyższym uhonorowaniem kapelana Koła Ojca Kazimierza Zborowskiego SP.
  9. W zakrystii są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, kartki bożonarodzeniowe. Można także nabyć kalendarz parafialny na 2020 r.  również jako cegiełkę na prace związane z renowacją ołtarza głównego. Kalendarz zawiera informacje dot. rożnych wydarzeń w parafii; jest także dobrą pamiątką dla gości i kuracjuszy.
  10. Miłosierdziu Bożemu polecamy Zmarłego śp. Jana Łojowskiego. Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie….