1. Z racji III niedzieli miesiąca, odbywa się zbiórka do puszki na rzecz naszego Centrum Kultury CALASANZ. Wszystkie zajęcia w Centrum (w tym wspierające, terapeutyczne i opiekuńcze) są  bezpłatne i skierowane do dzieci, młodzieży i seniorów. Wszelkich informacji na ten temat udziela o. Piotr. Bóg zapłać za wspieranie działalności Centrum. 
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 Polski Związek Łowiecki przeżywa jubileusz 100-lecia swojego istnienia. Po Mszy Św. organizatorzy zapraszają parafian do Parku Zdrojowego na wspólne świętowanie. W programie gry, konkursy, degustacje, atrakcyjne pokazy i koncert muzyczny. Szczegóły na plakatach. 
  3. W tym tygodniu:
   – w poniedziałek – święto Św. Stanisława Kostki  – Patrona Polski.
   – we wtorek – Spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy po Mszy św. wieczornej.
   – w środę – przeżywamy kolejną rocznicę poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy. Niech będzie to dzień szczególnej modlitwy za naszą Diecezję i Biskupa diecezjalnego. A po wieczornej Eucharystii odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu i klimacie Medjugorie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
   – w czwartek – Świętego Mateusza Apostoła.
   – w piątek  – Bł. męczenników pijarskich: Dionizego Pamplony i 12 Towarzyszy.
   – w sobotę – św. Ojca Pio. 
  4. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy planują w najbliższym czasie chrzest św. dzieci odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
  5. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. W tym czasie zapraszamy również na nabożeństwa do naszej świątyni: Różaniec św. odmawiamy: w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę, nowennę do MB Nieustającej Pomocy: w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory: w czwartek. 
  6. Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z wytycznymi diecezji legnickiej winni złożyć do 30 września odpowiednią deklarację, którą będzie rozdawała w szkole Siostra Alina. Dotyczy to klas 1 SP. Przypominamy, że przygotowanie do przyjęcia I Komunii rozpoczyna się już w pierwszej klasie podstawowej i trwa przez trzy lata. 
  7. Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa odbędzie się w sobotę 7 października. Prosimy chętnych o zgłoszenie w zakrystii swego udziału. Wyjazd o godz. 8.00 z przystanku autobusowego (naprzeciwko placu kościelnego). Koszt wyjazdu: 50 zł. Zapisy w zakrystii.
  8. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką. Żywe Słowo na miesiąc wrzesień i październik. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.