1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy naszego Rekolekcjonistę, o. Zbigniewa Ptaka – z Zakonu Paulinów. Plan rekolekcji znajduje się w gablotach parafialnych i na stronie internetowej. Od poniedziałku do środy Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00. Ofiary składane na tacę w czasie rekolekcji (w środę), przeznaczymy dla O. Rekolekcjonisty. Zapraszamy wszystkich do gorliwego udziału w tym bezpośrednim przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych.  
 2. Aby dobrze i duchowo przygotować się do Świąt Wielkiej Nocy warto pojednać się z Bogiem i naszym bliźnim w Sakramencie Pokuty i Pojednania. We wtorek – dzień spowiedzi rekolekcyjnej od godz. 8.30 i 18.00, a w pozostałe dni – podczas Mszy świętych. Jednocześnie prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na czas Wielkiego Tygodnia, ale skorzystać z tej możliwości w czasie rekolekcji. Prosimy także o przekazanie tej informacji waszym bliskim w domach.
 3. Dzisiaj, z racji III niedzieli miesiąca: po Mszach Św.: zbiórka do puszek na potrzeby Centrum Kultury Calasanz. 
 4. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP przeżywać będziemy we wtorek 19 marca. Na Mszy Św. o godz. 19.00 osoby przeżywające indywidualne 33-dniowe rekolekcje uroczyście konsekrują się św. Józefowi. Z tej racji część ławek będzie zarezerwowana dla tych osób. Natomiast w środę na Mszy Św. o godz. 17.00 dzieci z naszej parafii uroczyście zawierzą się św. Józefowi. Oddanie się pod opiekę św. Józefa jest najlepszą inwestycją na dobrą i szczęśliwą przyszłość dzieci. Drodzy rodzice przyprowadźcie w tym dniu swoje dzieci do św. Józefa. 
 5. W najbliższy piątek, 22 marca  Drogi  Krzyżowe w naszym kościele: o godz. 8.30 i o godz. 17.15 (dla dzieci). Natomiast po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii.  Przynieśmy ze sobą świece lub lampiony. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie wielkopostnym. 
 6. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Na każdej Mszy św. – poświęcenie palm. Natomiast uroczyste poświęcenie palm i procesja do kościoła – na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 12.00. Gromadzimy się wówczas przed kościołem. 
 7. W „Sklepiku Brata Teodora” w zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką, kartki świąteczne, „Paschaliki” – małe świece, które postawimy na stole wielkanocnym jako światło Zmartwychwstałego Chrystusa i znak, że pomogliśmy swoją ofiarą biednym i potrzebującym w parafii i diecezji. Są również do nabycia palmy: większe za 12 zł i mniejsze za 5 zł. 
 8. W dniach od 29 lipca do 8 sierpnia 2024 r. organizujemy wyjazd do Medjugorje na Festiwal. W programie m.in. wycieczka do Mostaru, pobyt nad morzem Adriatyckim oraz nawiedzenie chorwackiego Lourdes. Szczegóły i zapisy u o. Grzegorza. 
 9. Przy ławkach w głównym przejściu kościoła znajdują się skarbony: „Jałmużna Postna” i „Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu”. Tam możemy składać nasze ofiary wielkopostne.
 10. W dn. 16-24 marca 2024 roku Konferencja Episkopatu Polski zaprasza do udziału w Nowennie „21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
 11. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli  dar serca na wykonanie monstrancji fatimskiej. Projekt monstrancji znajduje się na banerach w kościele lub na monitorze w przedsionku. Do dzieła, które wspólnymi siłami chcemy przygotować można się jeszcze dołączyć i wesprzeć poprzez przygotowanie listu do Pana Boga. Osobisty „List do Pana Boga”  jest szczególnym aktem zawierzenia i oddania  siebie, rodziny, bądź bliskiej osoby Panu Bogu, a także materialnym znakiem indywidualnej więzi duchowej z Chrystusem i Jego Matką. Zawierzenia zawarte w „Liście”, jest zabezpieczone w specjalnych tulejkach, które zostaną wbudowane w Monstrancję. Osoby zainteresowane tematem prosimy o kontakt z o. Proboszczem.
 12. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Adelę Drewnikowską, śp. Jarosława Załupka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.