1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce jako XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”.  Dziękujmy Bogu za dar posługi św. Jana Pawła II dla Kościoła. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzieci ze scholki i ich rodzice sprzedają smaczne kremówki. Dochód będzie przeznaczony na warsztaty muzyczne dla scholi.
  2. W Dzień Papieski w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach o godz. 19:00, odbędzie się koncert Zespołu Golec uORKIESTRA. Wstęp wolny.
  3. W tym tygodniu: w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek – św. Łukasza. Swoje imieniny obchodzi o. Łukasz, pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie, w sposób szczególny podczas Mszy św. o godz. 19.00, w środę – po Mszy św. wieczornej regionalne spotkanie formacyjne Wojowników Maryi, w czwartek – św. Jana Kantego, w sobotę – św. Jana Pawła II. 
  4. W piątek  21 października  o godz. 17.00 naszej młodzieży zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania przez ks. Roberta Kristmana – wikariusza generalnego Diecezji Legnickiej.
  5. Zapraszamy na pierwszy kinowy film o fenomenie Medjugorje – nazwanym „przedsionkiem nieba”. Film „Medjugorje” to poruszającą i barwna opowieść o historii wydarzeń tego miejsca, o objawieniach, które dały siłę milionom ludzi, a także wzruszające świadectwa ludzi, dla których Medjugorje stało się punktem zwrotnym w życiu. Specjalnie dla naszej parafii mamy zarezerwowaną salę w kinie Helios w przyszły wtorek 25 października o godz. 20.30. Koszt około 29 zł. Zapisy w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona. 
  6. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni – codziennie o godz. 18.15. Dzieci zapraszamy w sposób szczególny w poniedziałki, środy i piątki.
  7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszą pamięć o Zmarłych wyrażajmy w modlitwie, zamawiając Msze św. i składając na tzw. Wypominki. W zakrystii i na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wpisać imiona Zmarłych. Wypisane kartki, wraz z dowolną ofiarą, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na wypominkach prosimy wpisać adres zamawiającego w celu podania dni, w których będziemy się modlić za Zmarłych z poszczególnych ulic. Za tych Zmarłych, przez cały listopad, będziemy modlić się na różańcu, a przez cały rok, w czwarty piątek miesiąca, odprawiane będą Msze św.
  8. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, prosimy aby zadbać o groby naszych zmarłych. Pragniemy poinformować, że nasz cmentarz posiada Internetową Bazę Osób Pochowanych. Wchodząc na stronę www.mogiły.pl/jeleniagora można wyszukać osobę zmarłą, uaktualnić zdjęcia oraz zapalić wirtualny znicz. Trwają jeszcze prace kontrole związane z weryfikacją ważności grobów. Dlatego na niektórych pomnikach zostały umieszczone informacje o utracie ważności grobu z prośbą o wyjaśnienie i skontaktowanie się z zarządcą cmentarza. Również dobiegają końca pracę związane z wyłożeniem kostki brukowej na dwóch głównych alejkach na cmentarzu. Dziękujemy za każdy dar serca ofiarowany na ten cel. 
  9. Zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej odbędzie się wyjątkowo w przyszłą niedzielę. Serdecznie dziękujemy za życzliwe wspieranie jej działalności
  10. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką oraz Żywe Słowo. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.  
  11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Adama Piszcz, śp. Bolesława Masarczyka, śp. Stanisława Sałatę, śp. Ryszarda Biga. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie.