1. Dzisiaj, rozpoczynamy 79. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”. Z racji Święta Miłosierdzia Bożego można uzyskać odpust zupełny przez odmówienie Koronki, co uczynimy po zakończeniu Mszy Św. Natomiast o godz. 18.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.
  2. Również dziś,  z racji III niedzieli miesiąca: po Mszy św.: zbiórka do puszek na potrzeby naszej świetlicy parafialnej.
  3. We wtorek spotkanie duszpasterskie dla kuracjuszy w sali klasztornej po Mszy Św. wieczornej.
  4. REGIONALNE SPOTKANIE FORMACYJNE WOJOWNIKÓW MARYI i chętnych mężczyzn, którzy chcą wstąpić w szeregi Wojowników Maryi odbędzie się w środę po wieczornej Eucharystii.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi od poniedziałku do niedzieli – godz. 18.00. Różaniec św. odmawiamy – w poniedziałek, wtorek, piątek i sobota; nowennę do MB Nieustającej Pomocy – w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory – w czwartek. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Akcja Katolicka z Cieplic organizuje w dniach: 9-12 września br. wyjazd pielgrzymkowo-patriotyczny na Morawy do Mariazell i Wiednia. Spotkanie informacyjne 16 IV o godz. 17:30 w kościele Matki Bożej Miłosierdzia (ul. PCK 23).
  7. W dniach od 23 lipca do 2 sierpnia 2023 r. organizujemy wyjazd do Medjugorje na Festiwal. W programie m.in. wycieczka do Mostaru, pobyt nad morzem Adriatyckim oraz nawiedzenie chorwackiego Lourdes. Szczegóły i zapisy u o. Grzegorza. 
  8. W związku z rozgrywanym w dniu dzisiejszym w Jeleniej Górze i miejscowościach Zachełmie, Podgórzyn, Marczyce, Sosnówka, Staniszów: XI Półmaratonem Jeleniogórskim i XI Jeleniogórską Dziesiątką wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu na trasie biegu oraz skrzyżowaniach w obrębie trasy biegu. W godz. 9.50 – 11.30 utrudnienia w ruchu przy ul. Cervi i ul. Cieplickiej.
  9. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, Żywe Słowo i wiele ciekawych książek. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.