1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce jako XXIII Dzień Papieski pod hasłem: Cywilizacja życia.  Dziękujmy Bogu za dar posługi św. Jana Pawła II dla Kościoła. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzieci ze scholki i ich rodzice sprzedają smaczne kremówki. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów i warsztatów muzycznych dla scholi.
  2. W Dzień Papieski w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach o godz. 19:00, odbędzie się koncert pt. „Śpiewajmy dla Niego” w wykonaniu Andrzeja Lamperta i Magdy Steczkowskiej. Wstęp wolny.
  3. W tym tygodniu: w poniedziałek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, a w naszym Zakonie wspomnienie bł. Piotra Casaniego, we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, po wieczornej Mszy Św. spotkanie duszpasterskie dla kuracjuszy w sali klasztornej, w środę – św. Łukasza Ewangelisty. Swoje imieniny obchodzi o. Łukasz, pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie, w sposób szczególny podczas Mszy św. o godz. 19.00, natomiast po Mszy św. wieczornej odbędzie się regionalne spotkanie formacyjne Wojowników Maryi, w piątek – św. Jana Kantego, w niedzielę – św. Jana Pawła II. 
  4. W czwartek  19 października o godz. 17.00 naszej młodzieży zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania przez ks. Bp  Andrzeja Siemieniewskiego – Ordynariusza Diecezji Legnickiej.
  5. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni – codziennie o godz. 18.15. Dzieci zapraszamy w sposób szczególny w poniedziałki, środy i piątki.
  6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszą pamięć o Zmarłych wyrażajmy w modlitwie, zamawiając Msze św. i składając na tzw. Wypominki. W zakrystii i na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wpisać imiona Zmarłych. Wypisane kartki, wraz z dowolną ofiarą, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na wypominkach prosimy wpisać adres zamawiającego w celu podania dni, w których będziemy się modlić za Zmarłych z poszczególnych ulic. Za tych Zmarłych, przez cały listopad, będziemy modlić się na różańcu, a przez cały rok, w czwarty piątek miesiąca, odprawiane będą Msze św.
  7. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, prosimy aby zadbać o groby naszych zmarłych. Pragniemy poinformować, że nasz cmentarz posiada Internetową Bazę Osób Pochowanych. Wchodząc na stronę www.mogiły.pl/jeleniagora można wyszukać osobę zmarłą, uaktualnić zdjęcia oraz zapalić wirtualny znicz. Trwają prace remontowe w kaplicy cmentarnej. Msze Św. pogrzebowe na czas remontu będą celebrowane w kościele parafialnym. Dziękujemy za każdą modlitwę w tej intencji  oraz dar serca ofiarowany na ten cel.
  8. Informujemy, że w naszej parafii odbędą się spotkania przygotowujące dzieci w wieku szkolnym do chrztu świętego, które z różnych racji nie zostały ochrzczone. Podanie z prośbą o udzielenie tego sakramentu należy składać do końca października br. w kancelarii parafialnej. 
  9. Zbiórka do puszek na rzecz CKC odbędzie się wyjątkowo w przyszłą niedzielę. Serdecznie dziękujemy za życzliwe wspieranie jej działalności
  10. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, różańce, ciekawe książki oraz Żywe Słowo. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.  
  11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w ubiegłym tygodniu: śp. Zdzisława Kukułkę.  Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie.