1. Dzisiaj, z racji III niedzieli miesiąca, po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej. Wszystkich, którzy chcą poznać kapłanów i porozmawiać z nimi zapraszamy dziś na godz. 16.00. Można przynieść wedle woli coś słodkiego do kawy.
  2. Ostatnia taca inwestycyjna wyniosła 7688 zł. Dziękujemy za dar serca i wasze wsparcie materialne
   i modlitewne wszystkich prac konserwatorskich. Trwają prace III etapu konserwacji ołtarza głównego.
   Przy okazji tych prac, chcemy odmalować ścianę za ołtarzem i przęsło nad ołtarzem. Jest to dodatkowy koszt około 50. 000 zł, na który nie mamy dofinansowania. Rozsądek podpowiada, by wykorzystać rusztowania stojące, gdyż wynajęcie w późniejszym terminie rusztowań podbije cenę prawie dwukrotnie. Zwracamy się do Was drodzy parafianie o dar serca na ten dodatkowy cel…
  3. Spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy po Mszy św. wieczornej we wtorek. Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy w piątek. Niech będzie to dla nas dzień szczególnej modlitwy za naszą Diecezję i Biskupa diecezjalnego. 
  4. 17 września o godz. 19.00 we wtorek w naszej parafii w Cieplicach rozpoczynamy 33-dniowy okres przygotowań do doskonałego poświęcenia się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi. Propozycja skierowana jest do wszystkich chrześcijan, którzy pragną doświadczyć głębokiego spotkania z Chrystusem przez Maryję. Po mszy św. zapraszamy chętne osoby na spotkanie organizacyjne. Przygotowanie do zawierzenia oparte jest m.in. na codziennym osobistym rozważaniu fragmentów Pisma Świętego, Traktatu św. Ludwika de Montfort, modlitwie zalecanej przez św. Ludwika oraz na uczestniczeniu wg możliwości w cotygodniowych spotkaniach modlitewnych z Adoracją Najświętszego Sakramentu, rozważaniem, konferencją i modlitwą wspólnotową. Więcej szczegółów na ulotkach w przedsionku kościoła. 
  5. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 7 czerwca 2020 r. o godz. 11.30. Odbiór deklaracji  zgłoszenia dziecka i dokonania takiego zgłoszenia do 22 września u s. Renaty
   i o. Grzegorza
  6. Chętne dzieci, które chcą z radością chwalić Boga śpiewem w scholi parafialnej Nutki Kalasancjusza zapraszamy na spotkania w każdy piątek o godz. 17.30. Natomiast Odnowa w Duchu Świętym „Tchnienie Ojca” spotyka się na modlitwie w każdy czwartek po mszy św. wieczornej.
  7. XIX Spotkanie Młodzieży Pijarskiej w Krakowie odbędzie się 11-13 października br. Zapisy i więcej szczegółów u o. Piotra. 
  8. Zapraszamy na Dożynki Ziemi Jeleniogórskiej, które odbędą się w niedzielę 22 września w Rybnicy na terenie firmy Agropol. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Szczegóły na plakatach. 
  9. Wbrew pozorom wiele jest mężczyzn, którzy szukają miejsca w kościele. Szukają formacji typowej
   dla mężczyzny. Chcemy wyjść naprzeciw pragnieniom i zaproponować Zakon Rycerzy Jana Pawła II. W Polsce jest już ponad 700 mężczyzn w Zakonie Rycerzy. Jak zostać Rycerzem ?
   Szczegóły i informacje u o. Grzegorza.
  10. Aktualną prasę katolicka możemy nabyć w zakrystii. 
  11. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp. Bernarda Karczewskiego, Leszka Krawczyka, Kazimierza Łabędź oraz zmarłego 13 maja w Katowicach  o. Andrzeja Szczepaniaka, który w latach 90 posługiwał w naszej parafii. Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie