1. Dziękujemy dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 6 za zbiórkę przyborów szkolnych dla świetlicy oraz wszystkim, którzy złożyli ofiary do skarbon. Natomiast zainteresowanych uczestnictwem w Spotkaniu Młodzieży Pijarskiej w Krakowie zapraszamy na spotkanie organizacyjne dziś po mszy świętej wieczornej.
  2. Msza św. zbiorowa – konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Intencję można składać do rozpoczęcia mszy świętej w zakrystii. Msza święta jest tak samo skuteczna i ważna jak każda inna, a ofiara złożona jest dobrowolna a nawet symboliczna. Po Mszy św. zapraszamy Kuracjuszy na spotkanie duszpasterskie. 
  3. W naszej parafii rozpoczęliśmy okres przygotowań do doskonałego poświęcenia się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg Traktatu św. Ludwika de Montfort. Prosimy
   o modlitwę za te osoby. Można jeszcze się zdeklarować i przyjść odebrać pakiet startowy we wtorek po Mszy św. wieczornej. Otrzymane materiały przerabia się w domu. Jest to wspaniała przygoda z Maryją, która poruszy niejedno serce napełniając je radością i pokojem. Warto.
  4. Wszystkich chłopców, którzy pragnęliby zostać ministrantami i służyć Bogu przy ołtarzu zapraszamy,
   by zapisywali się u o. Łukasza odpowiedzialnego za LSO.
  5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Tchnienie Ojca”, zaprasza na wieczór uwielbienia Boga
   z modlitwami o uzdrowienie w czwartek po Mszy Świętej wieczornej. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, dla chętnych, będzie możliwość modlitwy wstawienniczej.
  6. Zachęcamy Parafian i Kuracjuszy do włączenia się w międzynarodową akcję modlitewną: ISKRA MIŁOSIERDZIA –  „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. To już w 28 września, w sobotę o godzinie 15.00. W minionym roku do modlitwy włączyli się katolicy z ponad 500 miast w Polsce i na świecie. Gromadzimy się przed wieżą przykościelną od strony Placu Piastowskiego, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem będziemy wołać do rozniecenie  iskry wiary, nadziei i miłości w letnich ludzkich sercach!
  7. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy planują w najbliższym czasie chrzest św. dzieci odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
  8. Wbrew pozorom wiele jest mężczyzn, którzy szukają miejsca w kościele. Szukają formacji typowej dla mężczyzny. Chcemy wyjść naprzeciw pragnieniom i zaproponować Zakon Rycerzy Jana Pawła II. W Polsce jest już ponad 700 mężczyzn w Zakonie Rycerzy. Jak zostać Rycerzem? Szczegóły i informacje u o. Grzegorza. 
  9. Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Szpitalnych istnieje i owocnie działa w Polsce i w świecie od 175 lat.  Ponieważ opiekowało się ono chorymi także w Cieplicach, Siostra Samuela w przyszłą niedzielę podzieli się z nami historią i pracą Franciszkanek w tutejszym szpitalu. Dołączy do tego również swoje osobiste doświadczenia związane z powołaniem zakonnym oraz służbą najbardziej potrzebującym w naszych czasach.
  10. Kobiety zainteresowane pogłębieniem relacji w związkach zapraszamy na cykliczne spotkania w „Szkole Żon”. Zapisy i więcej informacji w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. 
  11. W zakrystii jest do nabycia aktualna prasa katolicka. 
  12. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Władysława Kozak, Bronisława Kuligę. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie….