1. Dziś z racji III niedzieli miesiąca – po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej i Centrum Kultury Calasanz. A o godz. 18.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  
  2. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w kraju i mając na uwadze zalecenia organów państwowych podejmujemy decyzję: 

– kościół będzie otwarty od 6.30 -12.00 i od 17.30 – do 20.00. Zachęcamy wiernych, by nawiedzać Jezusa i zanosić modlitwy błagalne o ustanie epidemii.

– Msze Święte będą celebrowane wg ustalonego harmonogramu w naszej parafii i do odwołania nie powinny gromadzić więcej niż 50 osób. Tym, którzy mają obawy i czują zagrożenie zdrowia została udzielona dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Osoby, korzystające z dyspensy prosi się o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu;

– Spowiedź Św. wielkopostna w ramach jednego dnia nie będzie organizowana. Prosimy, aby wykorzystać czas Wielkiego Postu do pojednania się z Bogiem. Kapłani służą w konfesjonałach każdego dnia w czasie Mszy św. oraz od poniedziałku do piątku od 18.00. Oczywiście zawsze można poprosić kapłana o spowiedź. 

– Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii jest codziennie od 18.00 – 19.00. Zachęcamy by zanosić modlitwy błagalne do Jezusa o ratunek dla Polski, ustanie epidemii i przemianę naszych serc.

– Kapłani i osoby konsekrowane każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – będą odmawiali różaniec w intencji osób chorych na COVID-19 oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Prosimy w tym czasie o duchową, modlitewną łączność w swoich domach rodzinnych. 

  1. 19 marca, w czwartek – uroczystość św. Józefa – Opiekuna Zbawiciela i Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny oraz Patrona Kościoła Świętego i naszej Diecezji. Prośmy Boga za pośrednictwem św. Józefa o skuteczną opiekę nad naszą Ojczyzną.
  2. Za tydzień w niedzielę odbędzie zbiórka po Mszach Św. w ramach akcji pomocy świątecznej „Wielkanocny Zajączek”.  Prosimy parafian o wsparcie tego szlachetnego czynu z którego zostaną zakupione paczki dla dzieci i krwiodawców. Zbiórka jest z inicjatywy Polskiego Czerwonego Krzyża
    i Straży Miejskiej.
  3. W „Sklepiku Brata Teodora” w zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką oraz kartki świąteczne.