1. „Bliskie jest Królestwo niebieskie” – taki nakaz głoszenia zostawił nam Jezus. Każdy z nas staje przed wyborem: za albo przeciw Królestwu niebieskiemu. Innego wyboru nie ma, bo obojętność też jest wyborem. Co więc wybierzemy? 
 2. Od poniedziałku, 15 czerwca po każdej Mszy św. będziemy odmawiać nowennę do św. Jana Chrzciciela: „Ochrzczeni Ogniem” przed Odpustem w naszej parafii, na który już serdecznie zapraszamy parafian, kuracjuszy i gości. Dla każdego będzie miła niespodzianka.
 3. We wtorek, po Mszy św. wieczornej: spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy, których serdecznie witamy w naszej Parafii i zapraszamy do udziału we Mszach św. i nabożeństwach. Spotkanie Rady Parafialnej  odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej. 
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec o godz. 18.30. Trwa Oktawa Bożego Ciała, po nabożeństwach czerwcowych będziemy oddawać cześć Chrystusowi, uczestnicząc w procesji Eucharystycznej wokół naszej świątyni. Zapraszamy do licznego udziału i aktywnego uczestnictwa również przez noszenie chorągwi, baldachimu i krzyża.
 5. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała  w czwartek, po nabożeństwie czerwcowym: poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
 6. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzimy w piątek, natomiast wspomnienie Niepokalanego Serca NMP w sobotę.
 7. W przyszłą niedzielę, 21 czerwca: na Mszy św. o godz. 11.30: uroczystość I Komunii św. Dziewięcioro dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa. Wiernych, których ta uroczystość nie dotyczy bezpośrednio, prosimy o udział, w miarę możliwości, we Mszy św. o innych godzinach. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę za te dzieci, które w tym roku w naszej parafii po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa.
 8. Rocznica I komunii dla dzieci czwartych klas odbędzie się w dzień Odpustu Parafialnego 24 czerwca o 19.00.
 9. Informujemy, że Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego odbędzie się 26 czerwca w piątek o 9.00. Zapraszamy Uczniów, Dyrekcję, Nauczycieli i Pracowników Administracji Szkół z terenu naszej parafii na uroczystą Mszę św. kończącą obecny rok szkolny. 
 10. Przypominamy, że w kościele obowiązuje konieczność zakładania masek. (Chociaż większość z nas czuje się dobrze oraz nie odczuwa strachu związanego z epidemią, są wśród nas osoby które nadal odczuwają lęk i źle się czują, kiedy w kościele otaczają je osoby nie przestrzegające nakazu, dlatego w duchu bratniej miłości bardzo prosimy wszystkich przebywających w kościele o zakładanie masek).
 11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej, zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką (Gość Niedzielny, Niedziela) oraz różne książki.
 12. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Oskara Kowalczyka i Urszulę Gajewską. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…